Německo předalo státům získané údaje o švýcarských účtech

Ekonomika
14. 4. 2016 17:29
Ilustrační foto.
Ilustrační foto.

Německá spolková země Severní Porýní-Vestfálsko získala údaje o švýcarských bankovních účtech, na kterých je uloženo více než 100 miliard švýcarských franků (2,5 bilionu korun). Předala je 27 státům, aby prověřily, zda byly z těchto peněz řádně zaplaceny daně. Informovalo o tom tamní ministerstvo financí.

Data pocházejí z kompaktních disků, které spolková země Severní Porýní-Vestfálsko v minulosti koupila a přezkoumala. "Máme co dělat s celým odvětvím zabývajícím se daňovými úniky," uvedl tamní ministr financí Norbert Walter-Borjans. Podle ministerstva se údaje týkají téměř všech členských zemí Evropské unie.

Walter-Borjans rovněž vyzval k přísnějšímu postihování bank, které svým zákazníkům napomáhají k daňovým únikům. "Nestačí ukázat prstem na jednotlivé bankovní zaměstnance," řekl ministr podle agentury Bloomberg. "Musí být také možné pohnat k zodpovědnosti samotnou banku. A nemělo by jít o vleklý proces, který nakonec vyústí ve směšnou pokutu," dodal.

Autor: ČTK Foto: Profimedia

Další čtení

ilustrační foto

I mírnější emisní povolenky budou stát domácnosti tisíce, míní analytici

Ekonomika
Aktualizováno: 22. 10. 2025 15:31

Laufen CZ na konci listopadu ukončí výrobu sanitární keramiky ve Znojmě

Ekonomika
21. 10. 2025

Coca-Cola ve čtvrtletí zvýšila díky vyšším cenám čistý zisk o 30 procent

Ekonomika
21. 10. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ