Faktor Soukup - informovaný, chytrý, odvážný

Uprchlíci je nenahradí
Německo už není pro Španěly zemí zaslíbenou

31.12.2016 17:07

Španělské hospodářství roste a pro mladé Španěly Německo už není zemí zaslíbenou. Začátkem roku 2011 prohlásila německá kancléřka na návštěvě ve Španělsku, že Německo nutně potřebuje "sto tisíc" inženýrů. U mládeže padla její slova na úrodnou půdu.

Zpět na článek

Nejdiskutovanější názory

Vložte nový příspěvek

Pro přidání vlastního názoru musíte být přihlášen.

Přihlášení | Registrace

Diskuzní příspěvky

"Mezitím se ovšem ukázalo, že velké části Syřanů, Afghánců a Afričanů chybí potřebná kvalifikace."

Hahaha ,to prece vedeli vsichni. Jenom misni rudy dobytek sliboval vedce a lekare :-))))))
Taky si vzpominam, jak Nemcouri jeceli, kdyz jsme vstupovali do EU a vymohli si nejdelsi vyjimky na pracovni povoleni. Pry by jim Cesi znicili trh prace.
Tak at si ted ty Libyjce, Pakistance... uzijou. Dobre jim tak :-)))))

0 hlasů

Co se vlastně stalo se všemi těmi penězi pro Afghánskou infrastrukturu, jako myslím i školy a podobně?

Co se týče Sýrie, vím, že tam před lety utráceli miliárdy za vojenskou techniku a zbraně a podobně, jakože se nedivím, že jím zřejmě nezbylo na nic jiného.

Ohledně Německa, ono se možná zdá poněkud podivné, že si mnohý podnik neotevírá pobočku nebo jak ve Španělsku. Ale při tom nutno zmínit, že v Německu je mnohý podnik jakoby rodinný respektive prostě docela malý. Například klempířství možná má tak 4-5 klempířských míst, které vyžadují nějakou kvalifikaci která často prostě musí odpovídat těm používaným standartům i aby se nepotřebovalo tlumočníka když se je u klienta. A ta poptávka po práci těch klempířů je obvykle místní, a že nejde službu nacpat do balíku a poslat. Také podstatné, že mnohý podnik operuje docela dlouhodobě, a že poněkud méně následovníků do jak stálých pracovních míst i pouhým generačním vývojem a počty ročníků.
Na druhou stranu se, stranou kritiky ohledně co vlastně dělá EU když se nemá ani nějaké například technické standarty, však jistě má absurdity když například absolovent české hotelovky (která obvykle střední) by měl koukat udělat 3 roky vyučení které vlastně jíž má. Ale když nepřijde se znalostí jazyka tak se však myslím dá pochopit, že poněkud problém zaměstnat rovnou například jako barmana který je někdy i sám na směně (mezitím co by ve vyučení obvykle neměl být).

Potažmo celkově ne, že bych neviděl prostor pro zlepšení v zacházení s takovými věcmi i pokud se nesladí obzvláště střední a vyučenecké vzdělávání jak je někde docela rozdílné když se má například v Německu obvykle všeobecné střední školy pro všechny, což je poněkud rozdíl oproti například v ČR kde však zas ta základní škola déle než se má jinde. A to zlepšení jako například spolupráce přímo s učilištěmi aby se mělo částečně důraz na ten cizí jazyk anebo normy které se v ČR možná nemá součást výuky nebo alespoň výlety do možná továren které se v ČR jentak nezná, ne-li dokonce alespoň bilaterální dohoda o slučování nebo převzetí některých standartů. Však celkově nemám dojem, že by se Německo mohlo zachovat lépe v zacházení s těmito záležitostmi když právěže zahraniční investice nutně neřeší, že se v Německu má docela specializovaná pracovní místa jako místních s místní poptávkou, jako například aby tekla voda z kohoutu, a mnoho dalšího.

0 hlasů




Časopis Týden

Předplaťte si časopis Týden

V čísle 06/2024 najdete >




Týden

Sedmička

Interview

Instinkt

TV Barrandov

Kino Barrandov