Nezaměstnanost na Slovensku láme rekordy, lidí bez práce ubývá

Ekonomika
20. 10. 2017 11:42
Ilustrační foto.
Ilustrační foto.

Míra nezaměstnanosti na Slovensku v září klesla na nové historické minimum v novodobé historii země. Dosáhla 6,42 procenta ve srovnání s 6,54 procenta v srpnu. Informovalo o tom dnes slovenské ústředí práce, sociálních věcí a rodiny, které v zemi řídí úřady práce. Nezaměstnanost na Slovensku nepřetržitě klesá od léta minulého roku.

Počet registrovaných nezaměstnaných, kteří mohli okamžitě nastoupit do práce, se v pětimilionové zemi v září proti předchozímu měsíci snížil o více než 3200 osob na 175 021 lidí. V meziročním srovnání ubylo téměř 80 900 nezaměstnaných.

Nezaměstnanost na Slovensku byla v minulosti dlouhodobě nad průměrem Evropské unie. Již delší dobu si ovšem slovenští zaměstnavatelé stěžují na nedostatek kvalifikované pracovní síly a nové zaměstnance hledají i v zahraničí. Slovenské úřady práce zaznamenaly v září bezmála 75 tisíc volných pracovních míst.

Ke zlepšení situace na slovenském trhu práce podle odborníků přispěl růst ekonomiky země a investice podniků, ale i změna metodiky ve vykazování nezaměstnanosti. Letos v květnu zase vstoupila v platnost novela zákona, kterou stát zpřísnil podmínky evidence lidí na úřadech práce.

Autor: ČTK Foto: ČTK , Chaloupka Miroslav

Další čtení

ŘSD otevřelo 12 km dálnice D35 mezi Hořicemi na Jičínsku a Sadovou na Hradecku

Ekonomika
16. 12. 2025

Americké akcie oslabily v čele s technologiemi, naopak se dařilo konopí

Ekonomika
12. 12. 2025

Česko má první dvouhvězdičkovou michelin restauraci a osm s hvězdou

Ekonomika
Aktualizováno: 12. 12. 2025 01:05

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOV