Nezaměstnanost v USA <span>prudce roste</span>

Ekonomika
5. 2. 2009 15:41
Uchazeči o práci v americkém Chicago
Uchazeči o práci v americkém Chicago

Uchazeči o práci v americkém ChicagoPočet Američanů, kteří poprvé žádají o podporu v nezaměstnanosti, minulý týden prudce vyskočil o 35tisíc na 626 000. Je to nejvíce od října 1982. Celkový počet lidí na podpoře dosáhl rekordních 4,8 milionu.

Americké společnosti od Macy´s přes Caterpillar až po PNC Financial Services Group už oznámily rozsáhlé snižování počtu zaměstnanců kvůli tomu, že se jim snižují příjmy. Firmy a domácnosti totiž šetří, což se odráží na firemních výsledcích. Důsledkem je další propouštění, což vede opět k úsporám.

"Je udivující, jak rychle americký byznys propouští lidi," sdělil agentuře Bloomberg ekonom Roger Kubarych z newyorské Unicredit Global Research. "Možná zjistili, že měli pravděpodobně příliš mnoho pracovníků pro tento druh ekonomiky, který nyní předvídají a proto propouští lidi zleva, zprava," dodal.

Foto: AP

Autor: - gal -

Další čtení

Správu železnic čekají organizační změny, týkat se budou až třetiny zaměstnanců

Ekonomika
27. 3. 2026

Účetnictví jako volant, ne koule u nohy. Expert varuje před přílišným optimismem

Ekonomika
27. 3. 2026
ilustrační foto

Výroba nábytku loni v Česku klesla o 2,77 miliardy

Ekonomika
Aktualizováno: 27. 3. 2026 01:19

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ