Nobelovu cenu za ekonomii <span>dostal Paul Krugman</span>

Ekonomika
13. 10. 2008 13:15
Letošní vítěz Nobelovy ceny za ekonomii Paul Krugman.
Letošní vítěz Nobelovy ceny za ekonomii Paul Krugman.

Letošní vítěz Nobelovy ceny za ekonomii Paul Krugman.Nobelovu cenu za ekonomii získal letos americký ekonom Paul Krugman za "analýzu obchodních vzorců a lokalizace ekonomické aktivity". Oznámil to dnes výbor pro udělování Nobelovy ceny při Švédské akademii věd.

Krugman je profesorem ekonomie a mezinárodních věcí na Princetonské univerzitě. Je rovněž sloupkařem pro The New York Times, kam přispívá již od roku 2000. Ve svých pracích se rovněž zabývá vysvětlením měnových krizí.

V poslední době odhaduje prudký propad cen nemovitostí v USA. "Až o padesát procent klesnou ceny nemovitostí v některých místech USA, jako jsou Florida a Los Angeles," uvádí letošní vítěz Nobelovy ceny.

Krugman byl v minulosti jedním z mnoha ekonomů, kteří radili představenstvu zkrachovalé firmy Enronu.

Foto: Reuters

Další čtení

MMF výrazně zlepšil odhad růstu české ekonomiky na letošní i příští rok

Ekonomika
14. 10. 2025

Allwyn z Komárkova KKCG se spojí s řeckou sázkovou a loterijní společností OPAP

Ekonomika
14. 10. 2025
ilustrační foto

V Evropě může skončit až osm automobilek. Zavřít je stojí miliardy

Ekonomika
13. 10. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ