Pepsi tasí na soupeře novou lahev. Prý se lépe drží

Ekonomika
22. 3. 2013 07:55
Nová láhev společnosti Pepsi.
Nová láhev společnosti Pepsi.

Americký nápojový gigant PepsiCo Inc. připravuje nový tvar lahví pro své tradiční světoznámé limonády. Jedná se podle ní o první podobnou změnu od začátku 90. let minulého století.

Nová láhev podle výrobce umožňuje především její lepší držení. Zmenšením etikety se také dosáhlo toho, že spotřebitel vidí lépe limonádu v lahvi. Jedná se o další z kroků, kterými se firma od loňska snaží zlepšit svůj hospodářský výsledek.

Pepsi usiluje o lepší postavení na trhu, jemuž dominuje její hlavní konkurent Coca-Cola Co. PepsiCo nabízí vedle limonád i džusy Tropicana, brambůrky Frito-Lay nebo cereálie Quaker Oats, ale nejčastěji bývá posuzována podle výsledku svých limonád. V roce 2010 přišla v USA o druhé místo nejprodávanějších značek, kde ji vystřídala vystřídala Diet Coke, tedy light verze Coca-Coly. První je Coke, tedy "klasická" Coca-Cola.

Autor: ČTK Foto: ČTK

Další čtení

Nová tramvaj pro Prahu zahájí v sobotu zkušební jízdy bez cestujících

Ekonomika
25. 4. 2025

Brněnský Honeywell se bude podílet na dvou evropských obranných projektech

Ekonomika
25. 4. 2025

V ČR vznikla nová poradenská skupina ETL Vision

Ekonomika
25. 4. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ