Faktor Soukup - informovaný, chytrý, odvážný

Snížení emisí
Plán EU se skleníkovými plyny selhává, Česko není výjimkou

05.05.2018 20:33 Původní zpráva

Přes deklarovanou snahu EU snížit emise skleníkových plynů se loni meziročně množství těchto emisí o 1,8 % zvýšilo. Vyplývá to z dnes zveřejněné studie Evropského statistického úřadu Eurostat.

Zpět na článek

Nejdiskutovanější názory

Vložte nový příspěvek

Pro přidání vlastního názoru musíte být přihlášen.

Přihlášení | Registrace

Diskuzní příspěvky

o kolik promilí nám teď zvýšila skleníkové plyny matička země na hawaii a na aleutech?sopky soptí o sto šest.

0 hlasů

I pokud se "teorii o skleníkových plynech a globálním oteplování" jak je prezentováná (takto) neuznává, v mém pohledu se dá těžko zamést pod stůl skutečnosti jako:

- značná role oceánů jako zdroj kyslíku i s funkcí chlazení. A když stále dochází k tomu, že oceány čím dále tím více toxické, kde se stranou argumentů o bio-chemických procesech v hlubinách má zjednodušeně například problém horní vrsty částic z odpadu, které jíž tolik nepropouští slunečné záření (a od toho méně fotosyntézy a méně vegetace, i méně pohlcení slučeného tepla), tak to problém takového rozmezí kde je člověk krátký to "vyřešit" - jakože na soušině se dá docela snadno řešit zalesnění některých polních ploch, ale v hlubině oceánu, a s vrstvou na hladině kterou se nedá jentak celou 'sklízet' lodním kombajnem jak se ty částice neustále pohybují (natož že obrovská plocha o kterou jde), tak to vypadá docela jinak. Toxické moře navíc zřejmě snadno přispívá k toxickým děšťům.

A viz, že například u Ománu se nedávno zjistilo, že moře s plochou velikostí Skotska je bez kyslíku, což stranou zmíněných problémů má dále i problém ohledně zvýšené produkce N2O takové vody (bez kyslíku) a i nemožnost přežití mořského života (jakože i například ryby dýchají kyslík, byť přes vodu). Což jako docela katastrofa obzvláště v rostoucím rozmezí i pokud v tom má nad-přirozený výskyt CO2 malou roli.

- zdravotní důsledky na člověka z nad-přirozeného výskytu CO2 a výskytu umělých látek. Jakože ani Trump by si asi nesedl k výfuku auta aby všem ukázal jak krásné, nebo by asi nepostavil svůj Trump Tower vedle komínu průmyslu. A studií z kterých plyne zvýšený výskyt nemocí v důsledku smogu je spousty.

***

Prostě celkově ohledně toho tématu osobně určitě netvrdím, že by se muselo každou teorií uznat jako naprostou pravdu. Ale i pokud by se tu či onou teorii jasněže vyvrátilo, tak ono se stav nezdá jako by vše bylo perfektní i pokud Klausovi a Trumpovi na svých statcích mají za to, že vše úžasné (a viz například, že v Německu je skoro 10% obyvatel s těžkým postížením, které ve většině případech nabyté po 1. roku života, často z nemoci (a ne vždy z úrazu), což snadno hospodářská katastrofa pokud čím dále tím více osob s postížením z nemocí mj. ve spojitosti se znečištěním životního prostředí).

A osobně mi přijde docela normální se koukat trochu omezit v zájmu dalších generací, a ne nějaké se egocentricky a egoisticky oddat dekadenci a děti ať se nějak koukají vypořádat se zanechanými důsledky.

0 hlasů

Kdyby lidi dávali ve škole při přírodopisu pozor, tak by jim nemohli "globální oteplovači" takhle bezostyšně ch.c.át na boty, obírat je o biliony dolarů/EUR/korun... a brutálně omezovat jejich svobodu.

Fosilní paliva nejsou nic jiného než vzdušný uhlík, navázaný při fotosyntéze a uložený po smrti organizmu do země. V historii Země byly už mnohonásobně vyšší koncentrace CO2 v atmosféře a to byla právě ta doba, kdy všechno rostlo nevídaným tempem a rozsahem. Pokud se podaří (jako že nepodaří) snížit maximálně obsah CO2 v atmosféře, všechno živé prostě umře hlady. Na začátku potravního řetězce jsou totiž (až na nepatrné vyjímky) organismy, fungující na bázi fotosyntézy.

0 hlasů

Říkáte tedy, že byste vstoupil do uzavřené garáže naplněné výfuky a že pokojová rostlinka se Vám dost rychle postará o čerstvý vzduch ?

Vážně, i pokud by člověk býval dokázal dýchat a přežít v době kdy bylo například mnohem více sopečné činnosti a od toho možná značně více CO2 v atmosféře, tenkrát se mělo mnohem více plochy zarostlou lesy. Kdežto dnes stav kde spousta vykácených ploch, i značné vysoušení naschvál... a viz například pokud někde značná plocha betonového nebo asfaltového parkoviště vedle louky, tak ta louka spíše to sluneční záření jakoby pohltí kdežto parkoviště odráží.

Navíc nejde jen o CO2. Například i N2O je taková věc, která navíc vzniká například ve vodě v které není kyslík. Tj. když například u některého pobřeží moře docela toxické vším tím obzvláště odpadem po chemických procesech, a od toho v moři jíž sotva která vegetace, tak tam značně zvýšený výskyt N2O, což je prý zhruba 300x tak potentní jak CO2.

0 hlasů

Nejvýznamnějším skleníkovým plynem je dihydrogen monoxid, což se tutlá a nic se proti tomu nepodniká.

0 hlasů

Použití názvu "dihydrogen monoxid"* je spíše vtip než vědecky běžné. Stranou toho je však jistě pravda, že se specificky vodní páru má za jeden ze skleníkových plynů (tj. plyny které přispívají skleníkovému efektu), ale ta vodní pára obvykle rychle kondenzuje respektive naprší. Kdežto například CO2 který naplní celou garáž (neboli celou atmosféru Země), ten jentak nevymizí a ta Vaše pokojová rostlinka to jentak celé nezpracuje.

*
https://en.wikipedia.org/wiki/Dihydrogen_monoxide_hoax

0 hlasů

zatím nemůsíte mít strach.v atmosféře je nejvíc dusíku a potom kyslíku.co2 je kolem 0.04%.šalom.

0 hlasů




Časopis Týden

Předplaťte si časopis Týden

V čísle 08/2024 najdete >




Týden

Sedmička

Interview

Instinkt

TV Barrandov

Kino Barrandov