Provozovatel F1 dostal zelenou ke vstupu na burzu v Singapuru

Ekonomika
22. 5. 2012 07:55
Kontrolu nad společností Formula One má s podílem 63,4 procenta akcií fond soukromého kapitálu CVC Capital Partners.
Kontrolu nad společností Formula One má s podílem 63,4 procenta akcií fond soukromého kapitálu CVC Capital Partners.

Společnost Formula One, která zajišťuje závody formule 1, začne dnes podle zdrojů agentury Reuters s prezentací primární nabídky akcií ke vstupu na singapurskou burzu. V ní chce firma získat až tři miliardy dolarů (skoro 60 miliard korun).

Burza v Singapuru schválila provozovateli automobilových závodů F1 plán přípravy ke vstupu na trh. Zdroje blízké přípravám uvedly, že upisovací cena akcií by mohla být stanovena už do konce června. Firma a její bankéři ale nejprve musí absolvovat sérii schůzek s investory, kde budou zjišťovat, jaký bude o akcie zájem.

Společnost Formula One zajišťuje závody vozů formule 1, kterých je pořádá dvacet do roka a které na televizních obrazovkách sleduje až půl miliardy lidí. Kontrolu nad podnikem má s podílem 63,4 procenta akcií fond soukromého kapitálu CVC Capital Partners. Podíl CVC Partners po úpisu akcií poklesne.

NA IPO se budou podílet Goldman Sachs a švýcarská UBS.

Další čtení

Vltavská vodní elektrárna ve Štěchovicích po letní opravě najede na plný výkon

Ekonomika
12. 7. 2025

Těžba hnědého uhlí v dole Bílina skončí v roce 2033, potvrdil Český báňský úřad

Ekonomika
11. 7. 2025
ilustrační foto

Cena bitcoinu zlomila další rekord. Krypto posiluje, protože ho chce Trump

Ekonomika
11. 7. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ