Provozovatel Makra se spojí s čínským portálem Alibaba

Ekonomika
11. 9. 2015 11:57
Čínský internetový portál Alibaba.
Čínský internetový portál Alibaba.

Německá maloobchodní skupina Metro, která provozuje v Česku velkoobchody Makro, vytvoří partnerství s čínskou internetovou společností Alibaba Group. Metro spustí v Číně svůj oficiální internetový obchod na platformě Tmall Global od Alibaby a bude zde nabízet řadu německých výrobků. Vyplývá to z prohlášení, které německá firma zaslala.

Maloobchodní společnost Metro.Metro má v současnosti v Číně přes 80 prodejen Cash & Carry. Díky Tmall rozšíří svůj prodej i na internet. V první fázi nabídne Alibaba zájemcům na internetu více než 100 produktů privátních značek Metro a značek dalších německých dodavatelů. Budou mezi nimi mléčné výrobky, trvanlivé potraviny, káva, čokoláda či kosmetika.

Firma Metro vstoupila na čínský trh v roce 1996. V současnosti má v 57 městech 82 velkoobchodů a přes 12 tisíc zaměstnanců.

Autor: ČTK Foto: ČTK

Další čtení

Německo zůstává navzdory hospodářskému poklesu největším čistým plátcem v EU

Ekonomika
26. 11. 2025
ilustrační foto

Nová Sněmovna vrátila rozpočet staré vládě. Nové kolo boje o výši deficitu

Ekonomika
26. 11. 2025
ilustrační foto

Rozpočet sestaví až nová vláda, řekl Babiš. Původní je prý neopravitelný

Ekonomika
26. 11. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOV