Faktor Soukup - informovaný, chytrý, odvážný

Reakce
Rusko připustilo dopad sankcí. Putin hrozí zahraničním firmám

24.04.2014 20:30

Ruský prezident Vladimir Putin uvedl, že sankce spojené s ukrajinskou krizí poškozují jeho zemi. Škody ale prý moc vážné nejsou. Ruský ministr přírodních zdrojů mezitím upozornil, že zahraniční ropné a plynárenské společnosti, které odejdou, by mohly mít problém se vrátit.

Zpět na článek

Nejdiskutovanější názory

  • Jan Karel (8 hlasů) 24.04.2014 21:01

    Samozřejmě že sankce musí mít dopad. Putin o tom hovoří zcela...

  • Jan Karel (5 hlasů) 24.04.2014 22:33

    Máte problém, protože čtete a posloucháte pouze mainstrem. China...

  • Listr Mistr (5 hlasů) 24.04.2014 22:19

    Pocet obyvatel v Evrope je 739,2 milionů (2011), v Cine 1,351 miliard...

  • nováková věra (4 hlasy) 24.04.2014 21:05

    Bez cizích investic je Rusko dosti nahrané. Čína je asi nevytrhne,...

  • Jiří Švécar (3 hlasy) 24.04.2014 23:53

    "..EU zase hodla podepsat transatlantickou smlouvu ktera se tyka mj....

Vložte nový příspěvek

Pro přidání vlastního názoru musíte být přihlášen.

Přihlášení | Registrace

Diskuzní příspěvky

Dnes na lidovkách:

Státní duma, dolní komora ruského parlamentu, schválila zákon, který počítá s vytvořením vlastního ruského platebního systému. Jde o reakci na rozhodnutí amerických firem Visa a MasterCard pozastavit své služby klientům ruských bank potrestaných sankcemi za ruskou anexi Krymu. Právní předpis v této souvislosti rovněž počítá s finančním postihem platebních systémů, které jednostranně vypovědí své služby

Zdroj: http://www.lidovky.cz/pozorovatele-mise-obse-ve-slavjansku-zadrzeli-prorusti-ozbrojenci-1gc-/zpravy-svet.aspx?c=A140425_181940_ln_zahranici_jzl

1 hlas

Agentura Standard & Poor's snížila rating Ruska, a to z BBB na BBB-. Je to o jeden stupeň nad neinvestičním pásmem, navíc s negativním výhledem.

Stalo se tak především kvůli masívnímu odlivu kapitálu z Ruska v prvním čtvrtletí. Podle odhadů ruského ministerstva financí kvůli anexi Krymu Moskva přišla odhadem až o 70 miliard dolarů.

3 hlasy

Víte určitě, že to není na nátlak USA ??? !!! Odliv kapitálu je fakt. Ale politický tlak USA také.

1 hlas

Nedávno, tuším, snížili, nebo hovořili o snížení rating(u) Spojeným státům.

0 hlasů

Možná, že podstatou těch sankcí je americký byznys - přimět Evropu, aby kupovala dražší americký plyn, Ukrajinu zaplavit americkými výrobky, poradci, převzetím nebo likvidací ukrajinského zbrojního průmyslu a pod.

1 hlas

Dražší americký plyn? V USA je plyn za 5 dolarů/ mil. BTU, v Rusku za 13 dolarů mil. BTU. Zbláznil jste se nebo jste pouze navedený?

2 hlasy

Plyn se sam skapalni a sam se odveze 5000 mil na vychod. To vse udela dany plyn zadarmo, ze? Nejenom ze jses naivni decko, tipuji 8 az 9 trida zakladni skoly pri pomocne skole, ty jses dokonce blby i v zakladnich kupeckych poctech druhe a treti tridy zakladni skoly.

1 hlas

Nedávno jsem četl na toto téma studii. Bylo jasně prokázáno, že po všech dodatečných nákladech by plyn z USA byl levnější, než plyn z Ruska. Jediná potíž byla v tom, že USA by dostaly za exportovaný plyn více na asijských trzích - jednalo by se tedy o politické rozhodnutí, ale myslím si, že, pokud bude Rusko pokračovat v agresivní a imperialistické politice, existuje reálně i tato možnost. Krom toho se mají (výhledově) ceny na evropském a asijském trhu vyrovnávat.

1 hlas

Neni dulezite, za kolik se to prodava v USA, benzin tam mate take za smesny peniz, ptz jinak by tam byla revoluce, kdyby zdrazili :) Jde o to, za kolik nam to privezou. Musite pocitat se zkapalnenim a dovozem pres Atlantik - to se asi krapet do ceny promitne. Cas ukaze, souhlasim s tim, ze USA se ted potrebuje plynu nekde zbavit, podobne je to s uhlim, take proto sla cena teto komodity pekne dolu a bylo podepsano cosi, ze smeji vyvazet, drive nebylo povoleno exportovat uhli.

2 hlasy

Rusové mají jenom suroviny a energie,chudáci!Stačí když je přestaneme kupovat a říše ZLA umře hlady,jak prosté!A co máme my, říše DOBRA?Nečase,kalousky,bakaly,kožené...máme jich tolik,že můžeme zaplavit trhy,zbytek eu na tom není líp,ještě že to dělní lidé z ruských surovin a energií uživí a něco málo zbyde i jim!Tak nějak a ne jinak, to asi bude,miláčkové!

3 hlasy

Bez zahraničních investorů si za pár let můžou tak leda zatančit kozáčka u zrezavělejch vrtů ...

0 hlasů

Máte naprostou pravdu,ale vy budete skotačit již příští zimu kolem studeného radiátoru a pochopové ŠláfnKhárla a Duky vám nakopou prdel,když půjdete do panského lesa pro klacky na zatopení v kamnech!

1 hlas

Proč bych se klepal? Netopím plynem . Jakmile před lety začala vlna podpory plynofikace zařídil jsem se na dřevo. Majitelům lesů se nedivím, já dřevo kupuju, ale je mnoho vejlupků co si pod pojmem "klacky na zatopení" představují nachystaný metry. Takovým by se neměla nakopávat prdel, ale sypat broky do nohavic. A co Vy? Dřevo kupujete nebo chodíte na "klacky na zatopení"?

0 hlasů

Jak to? Místní rusofilní ekonomové tu jásali nad malostí sankcí ze strany EU, že to takovou supervelmoc jako Rusko nemůže zastavit a ejhle ono je to jinak. Přitom je to jen začátek sankcí, které se chystají. Rusko půjde zasloužile do kelu.

2 hlasy

Rusko půjde zasloužile "do kelu", že se brání dalšímu z mnoha destriktivních amerických vývozů (s podporou hafíků z EU) "demokracie".
To bude radosti v české kotlině, když také Rusy drtíme - nepřijímáním na VŠ, odmítáním obsluhy v hotelu nebo (tradičně) "nejíme ruská vejce" :-)))
A koho pak ještě zajímá kam půjde Ukrajina.

2 hlasy

Bez cizích investic je Rusko dosti nahrané. Čína je asi nevytrhne, neboť určitě nebudou odebírat tolik surovin jako Evropa. Také investice od jednoho státu jako je Čína jsou dost problematické. Vzájemné vztahy jsou asi nyní solidní ale v minulosti, jako na houpačce. Kdo ví jaké budou za pět nebo deset let. Pohraniční spor mezi Ruskem a Čínou nyní spí. Ale mnozí si možná vzpomenou i na spory na ostří nože ohledně hranic. Bitky na Řece Usury nejsou ještě tak staré a územní nároky Číny, nejsou zapomenuty. Mandžusko, jsou žhavým polínkem které mohou kdykoliv vzplanout. Mnoho sousedů Ruska už pocítilo jejich expanzi.

4 hlasy

Pocet obyvatel v Evrope je 739,2 milionů (2011), v Cine 1,351 miliard (2012). V Evrope je proti Cine mnohem mensi podil vyuziti plynu na technologii. Detto probiha v Cine masivni odklon od pevnych paliv diky neblahemu vlivu na zivotni prostredi - ano, zni to v pripade Ciny smesne, ale je to tak, uz tam nejde moc dychat. V kvetnu ma byt podepsana smlouva mezi Ruskem a Cinou ohledne stavby plynovodu - tusim, ze cena je mezi 5,5-6 czk/m3. Jisto jiste je Cina partner s mnohem vyssim potencialem a my to bohuzel ucitime jiz velmi brzo na cene za plynu. Jak se nemohli dohodnout na cene nekolik let, ukrajinska krize to znacne uspisila. EU zase hodla podepsat transatlantickou smlouvu ktera se tyka mj. dodavek zkapalneneho plynu do EU z USA.

5 hlasů

"..EU zase hodla podepsat transatlantickou smlouvu ktera se tyka mj. dodavek zkapalneneho plynu do EU z USA." Jasná zpráva - ten plyn od amíků bude tak třikrát dražší než od těch gaunerů Rusáků., což zajisté sníží náklady takřka na vše od velkých firem až po domácnosti. Čímž se zvýší konkureceschopnost výrobků... No, Brusel nám něco zase vtluče do hlavy a Amík se jen bude zas tlemit. Politické kroky především. Prdel bude, až z US plyn budou tahat až na Ukrajinu... To už je jak - U nás, v Kocourkově.

3 hlasy

Samozřejmě že sankce musí mít dopad. Putin o tom hovoří zcela otevřeně. Jaký dopad je na druhé straně - o tom se ale již nehovoří....logicky ztráty tam budou také. Zajímavé bude jak se Rusku podaří zavést vlastní platební systém. Visa a spol se jasně ukázaly závislost na politicích. Čína a Japonsko tyto systémy mají a nijak si nestýskají.

8 hlasů

Jaké že mají Čína a Japonsko vlastní platební systémy, že o nich víte pouze vy? Visa a ostatní tam neplatí? Čím platí? Zrnkami rýže? Panebože.

2 hlasy

Máte problém, protože čtete a posloucháte pouze mainstrem. China UnionPay (CUP) je jediný národní čínský platební systém. Byl vytvořen za podpory Centrální banky Čínské lidové republiky v roce 2002. V Japonsku se používá nezávislý platební systém GCB.

5 hlasů

Ale to je jen karetní systém, nikoliv platební. Stále používají jako platební systém US dolar nebo EURo především se zahraničím, nikdo jejich juany nechce.

0 hlasů

To neni o chteni, ale o Cinske regulaci. Ono dostat se k juanu neni tak jednoduche. Drzej si svou menu, resp, chranej. Jednoho dne a nebude to trvat dlouho, se bude jednat o menu rezervni. Dolar pujde nenavratne do kopru. Jen diky tomu, ze ho pouziva polovina sveta, muze FED smele tisknout, jinak by uz davno ztratil vetsinu hodnoty.

1 hlas

Jako vždy plácáte. Nastudujte si něco o skupině BRICS....a potom mudrujte.

1 hlas

jara jara 25.04.2014 09:31 :

Jak říkám, čtěte a pak mudrujte. V rámci BRICS jsou národní měny. Připravuje se alternativa. Nesmíte hledat jen negativa. Jste jak ČT. Ta na rozdíl od podání zpravodajské informace vnucuje vlastní názor....., Předložil jsem vám odpověď založenou na faktech. Jak se s tím vyrovnáte záleží jen na vás. Doporučuji - nebuďte jako předrevoluční politruci !

0 hlasů

Plácáte pouze vy. Jaká že je v BRICS platební měna?

0 hlasů

Tak to je přesně ono, Rusové machrují, ale mají jen suroviny někde pod zemí. Bez cizí pomoci je nedokáží získat...

3 hlasy

Metoda frakování vodkou:-)

3 hlasy




Časopis Týden

Předplaťte si časopis Týden

V čísle 06/2024 najdete >




Týden

Sedmička

Interview

Instinkt

TV Barrandov

Kino Barrandov