Rusko se zbavuje amerických dluhopisů. Chce se vyhnout dolaru

Ekonomika
12. 8. 2018 21:45
Ilustrační foto.
Ilustrační foto.

Rusko se chce zbavovat amerických státních dluhopisů a při mezinárodních transakcích plánuje na úkor amerického dolaru více využívat rubl a další měny včetně eura. Ve státní televizi to řekl ruský ministr financí Anton Siluanov. Jde o reakci na novou sérii amerických sankcí uvalených na Rusko.

Americké ministerstvo zahraničí tento týden oznámilo, že Washington chystá nové sankce vůči Moskvě kvůli přesvědčení, že Rusové stojí za útokem nervově paralytickým jedem proti bývalému ruskému agentovi Sergeji Skripalovi a jeho dceři Juliji v Británii. Rusko jakoukoliv spojitost s tímto případem popírá. Sankce mají začít platit kolem 22. srpna.

Vláda v Moskvě varovala Spojené státy před hospodářskou válkou s nedozírnými důsledky. Prodej amerických státních dluhopisů může být varovný signál vyslaný do Washingtonu, píše na svých internetových stránkách německý Der Spiegel. Ještě silněji může na USA ve věci státních obligací tlačit Peking. Žádná jiná země jich nevlastní tolik jako právě Čína.

Autor: ČTK Foto: ČTK , Švancara Petr

Další čtení

Výrobce autobusů Iveco vloni zvýšil zisk o 859 milionů korun

Ekonomika
8. 7. 2025

Sýr Apetito už nebude z Česka. Mlékárna v Hodoníně zavírá

Ekonomika
8. 7. 2025

Průmysl i stavby v květnu zrychlily růst, zahraniční obchod v přebytku

Ekonomika
Aktualizováno: 7. 7. 2025 21:59

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ