Nezaměstnanost v Rusku nadále roste. Aby lidé neztratili práci, přistoupí na cokoliv. Včetně pohlavního styku s nadřízeným.
Míra nezaměstnanosti v zemi se za posledních šest měsíců prudce zvýšila. V Moskvě žije 48 tisíc lidí bez práce, v celém Rusku je jich přibližně sedm milionů.
Jednotlivá města mají v plánu nabídnout propuštěným občanům volná místa na takzvaných placených společenských pozicích. Mezi ty patří například kácení stromů, údržba silnic, podle deníku Lenta.ru je zájem i o kadeřníky, kopáče a hrobníky. Kolik si pracovníci na těchto místech vydělají, se zatím neví.
ČTĚTE TAKÉ: Rusko děsí nárůst zločinnosti během krize
Podle ruských médiích provází program na vyřešení nezaměstnanosti nejistota. Městům totiž chybí v rozpočtech prostředky na další výdaje související se záchranou pracovních míst. "V současnosti nám peníze nestačí ani na výplaty podpor v nezaměstnanosti," řekl pro server Lenta.ru Oleg Netrebski, vedoucí oddělení práce a zaměstnanosti obyvatel v Moskvě
Jak se navíc dozvíte z diskusních portálů, Rusové o podobné obory příliš nestojí. Zvláště ti, kteří v důsledku krize přišli o dobře placenou pozici. Z dotazování vyplývá, že vysoce ohodnocenou práci staví Rusové nyní na první místo. Na tomto názoru se shodují nezaměstnaní i pracovníci, kteří se propuštění bojí.
Pro práci udělám cokoliv
Ruský deník Kommersant dnes na svých internetových stránkách zveřejnil výsledky průzkumu, který provedla agentura HeadHunter. Ta zjišťovala, co všechno jsou ruští zaměstnanci schopni udělat pro udržení své pozice. Téměř polovina respondentů přiznala, že je pro záchranu místa ochotna jednat neeticky a amorálně. Většině účastníků, kteří odpověděli jinak, přitom bylo více než padesát let.
ČTĚTE TAKÉ: Nespokojení občané mohou ohrozit Rusko více než krize
Přibližně 44 procent dotázaných by kvůli udržení místa zalhalo, třináct procent nemá problém s přisvojením cizích zásluh, dvanácti procentům by nevadilo přebrat místo kolegovi. Více než osmnáct procent respondentů uvedlo, že by přistoupili na pohlavní styk s nadřízeným, pokud by tím zabránili svému propuštění.
Foto: Robert Sedmík