Rusové znárodní obchod s kaviárem a jesetery

Ekonomika
23. 8. 2007 14:12
Ruský stát si chce posvítit na byznys s černým kaviárem
Ruský stát si chce posvítit na byznys s černým kaviárem

kaviárRuská federální agentura pro rybolov - Rosrybolovstvo - připravuje zákon, který zavede státní monopol do byznysu s jesetery a černým kaviárem.

Přibližně sedm tun kaviáru ročně se v Rusku vyprodukuje legálně, ale 95 procent tohoto produktu v maloobchodní sítí má nezákonný původ.

„Potřebujeme extrémně striktní státní monopol na jesetery. Už jsme udělali první krok, když jsme zakázali obchod se zkonfiskovanými rybami a kaviárem," uvedl šéf Rosrybolovstva Andrej Krajny pro rozhlasovou stanici Echo Moskvy.

Dodal, že nezákonný obchod s černým kaviárem ve volžsko-kaspickém povodí vynáší aktérům každým rokem zhruba miliardu dolarů.

Foto: archiv

Autor: - luk -

Další čtení

Cena zlata se poprvé od loňského listopadu propadla pod 4000 USD za unci

Ekonomika
24. 6. 2026
konference o superpočítačích ISC v Hamburku

Nejvýkonnější počítač mají poprvé od roku 2017 v Číně, americký je druhý

Ekonomika
24. 6. 2026

Valná hromada Tatry schválila úvěr od firmy jejího spolumajitele Strnada

Ekonomika
23. 6. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ