Samsung investuje v Číně miliardy do výroby čipů

Ekonomika
28. 8. 2017 12:14
Samsung Electronics investuje do výroby paměťových čipů.
Samsung Electronics investuje do výroby paměťových čipů.

Jihokorejská společnost Samsung Electronics investuje v příštích třech letech sedm miliard dolarů (153,1 miliardy korun) do zvýšení výroby paměťových čipů NAND ve městě Si-an na severozápadě Číny. Firma v pondělí uvedla, že už z celkové zamýšlené sumy schválila 2,3 miliardy dolarů. Čína na vlastní výrobě paměťových čipů teprve pracuje a současným producentům zatím není schopna konkurovat.

Čipy NAND se používají v mobilních telefonech a digitálních fotoaparátech. Samsung na začátku července ohlásil investici 18,6 miliardy dolarů v Jižní Koreji. Uvedl také, že do své továrny na čipy NAND v Si-anu přidá výrobní linku, výši investice ale tehdy neupřesnil.

Firma v minulém čtvrtletí získala 38,3 procenta celosvětových příjmů z prodeje paměťových čipů NAND, vyplývá z údajů analytické společnosti IHS. Samsung zaznamenal ve druhém čtvrtletí díky tomu rekordní zisk 10,8 bilionu wonů (210,8 miliardy korun).

Autor: ČTK Foto: , ČTK/AP/Lee Jin-man

Další čtení

ilustrační foto

Cena bitcoinu zlomila další rekord. Krypto posiluje, protože ho chce Trump

Ekonomika
11. 7. 2025

Výrobce Nutelly Ferrero koupí za 3,1 miliardy USD americkou firmu WK Kellogg

Ekonomika
11. 7. 2025

Trump oznámil nová cla pro osm zemí, Evropská unie mezi nimi není

Ekonomika
9. 7. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ