Slovak Telecom dostal pokutu ve výši <span>desítek milionů</span>

Ekonomika
3. 11. 2008 11:41
Slovak Telekom měl zneužívat dominantního postavení
Slovak Telekom měl zneužívat dominantního postavení

Slovak Telekom měl zneužívat dominantního postaveníSlovenský antimonopolní úřad udělil telekomunikační společnosti Slovak Telekom  pokutu ve výši 73 milionů slovenských korun (asi 58 milionů Kč) za zneužití dominantního postavení na trhu, uvedla mluvčí antimonopolního úřadu Alexandra Bernáthová.   

Operátor, jehož většinovým vlastníkem je Deutsche Telekom, se může proti rozhodnutí úřadu odvolat. Pro Slovak Telekom nejsou pokuty od antimonopolního úřadu ničím výjimečným. V srpnu firma dostala pokutu 885 milionů slovenských korun za to, že firma v minulosti odmítla zpřístupnit místní volání konkurenci.

Foto: Slovak Telekom

Autor: ČTK

Další čtení

americké ministerstvo obchodu

Růst ekonomiky USA v prvním čtvrtletí zrychlil na 2,1 procenta, překonal odhady

Ekonomika
25. 6. 2026

Cloud od Amazonu a Microsoftu by měl podléhat přísnějším pravidlům, uvedla EK

Ekonomika
25. 6. 2026

Cena zlata se poprvé od loňského listopadu propadla pod 4000 USD za unci

Ekonomika
24. 6. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ