Elitní populace světových magnátů má sice řadu domů po celém světě, jejich hlavní sídla se ale soustředí do pouhých deseti měst. Uvádí to společnost Knight Frank, která se zaměřuje na poradenství v realitách. Lidé s majetkem alespoň 30 milionů dolarů (680 milionů korun) si oblíbili především Londýn, Tokio a Singapur.
Přestože největší světovou ekonomiku mají Spojené státy, jediným městem z USA, které figuruje v první desítce měst, je New York.
Do velkých měst boháče táhnou podnikatelské příležitosti, možnosti životního stylu, nemocnice a dopravní infrastruktura. To platí především pro Londýn, jehož postavení ve finančnictví je zásadní nejen pro Británii, ale i v globálním měřítku. K nejbohatším rezidentům britské metropole patří i členové miliardářské rodiny Rausingů, která vlastní výrobce obalů Tetra Laval, anebo realitní magnát Charles Cadogan.
V loňském roce ve světě žilo na 200 tisíc lidí s majetkem od 30 milionů dolarů, více než dvě třetiny z nich v Asii, Evropě a Severní Americe. Největším regionálním centrem pro tyto lidi je Evropa.
Díky rozmachu asijských ekonomik bude mít svět v letošním roce poprvé přes dvacet milionů lidí s majetkem nejméně jeden milionu dolarů (přes 22 milionů korun).