Taxikáři v Záhřebu mohutně protestovali proti službě Uber

Ekonomika
21. 6. 2017 17:27
Taxikáři protestují proti Uber
Taxikáři protestují proti Uber

Několik set taxikářů zablokovalo jednu z hlavních tříd v Záhřebu na protest proti alternativní taxislužbě Uber, která cestující převáží bez patřičné licence. Demonstranti tvrdí, že Uber v zemi už dva roky funguje nelegálně. Chorvatská vláda stížnosti taxikářů krátce nato projednala a premiér Andrej Plenković oznámil, že Uber by měl být v zemi lépe regulován.

Právní zástupkyně protestujících taxikářů uvedla, že nikdo v Chorvatsku nesmí pracovat nelegálně, což by mělo platit všeobecně. "Aplikace Uber musí být zakázána," poznamenala právní zástupkyně. K tomu, aby společnost mohla v zemi fungovat, musí podle ní respektovat veškeré příslušné právní předpisy.

V Chorvatsku je podle odhadů asi 5000 řidičů služby Uber, kteří zákazníky vozí za nižší ceny než běžná taxislužba. Aplikaci Uber používá zhruba 100 tisíc Chorvatů. Nově Uber v Chorvatsku nabízí i cesty lodí podél jadranského pobřeží. Klienti se tak mohou ze Splitu, Dubrovníku či Hvaru doplavit k nedalekým ostrovům.

Autor: ČTK , APFoto: ČTK , Patrik Macek

Další čtení

ilustrační foto

Výroba nábytku loni v Česku klesla o 2,77 miliardy

Ekonomika
Aktualizováno: 27. 3. 2026 01:19
ilustrační foto

Holdingu Porsche loni klesl zisk, více se zaměří na investice do výroby zbraní

Ekonomika
26. 3. 2026
ilustrační foto

Ceny ropy po středečním poklesu vzrostly o téměř šest procent

Ekonomika
26. 3. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ