Tržby výrobce nápojů PepsiCo stále klesají. Může za to silný dolar

Ekonomika
18. 4. 2016 20:00
Brand firmy PepsiCo.
Brand firmy PepsiCo.

Tržby a zisk amerického výrobce nealkoholických nápojů PepsiCo v prvním čtvrtletí klesly. Výnosy klesly už šesté čtvrtletí za sebou, což je důsledek silného kurzu dolaru a slabosti trhů v Evropě a Latinské Americe, uvedla v pondělí PepsiCo.

Celkové tržby společnosti se proti prvnímu čtvrtletí loňského roku snížily o tři procenta na 11,9 miliardy dolarů (285 miliard korun). V oblasti Evropy a subsaharské Afriky se výnosy snížily o 9,1 procenta na 1,4 miliardy USD a v Latinské Americe se propadly o 26,3 procenta na 1,04 miliardy USD.

Silný dolar, který snižuje dolarovou hodnotu tržeb mimo USA, oslabil celkové tržby společnosti o 4,5 procenta. Průměrná hodnota dolaru proti koši měn za čtvrtletí v meziročním srovnání vzrostla o 2,6 procenta.

Čistý zisk PepsiCo klesl o 24 procent na 831 milionů USD. Čistý výsledek snížil odpis firemního podílu v čínsko-japonském společném podniku Tingyi-Asahi Beverages Holding.

Autor: ČTK Foto: ČTK/AP/Elise Amendola

Další čtení

Ropa z nouzových rezerv se v Evropě a v Americe dostane na trh až koncem března

Ekonomika
15. 3. 2026
ilustrační obrázek

Po propouštění je Zetor stabilní, letos představí novou Řadu 5

Ekonomika
14. 3. 2026

Růst americké ekonomiky na konci roku prudce klesl, proti odhadu byl poloviční

Ekonomika
13. 3. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ