Ve Spojených státech zkrachovaly další tři menší banky

Ekonomika
5. 2. 2011 12:58
Americké regulační úřady uzavřely další tři menší banky, které nezvládly dopady finanční krize (ilustrační foto).
Americké regulační úřady uzavřely další tři menší banky, které nezvládly dopady finanční krize (ilustrační foto).

Americké regulační úřady uzavřely další tři menší banky, které nezvládly dopady finanční krize. Od začátku letošního roku tak ve Spojených státech muselo skončit už 14 finančních ústavů. Počet krachů amerických bank by ale měl být letos nižší než loni, kdy jich bylo 157.

Federální společnost pro pojištění vkladů zavřela firmy American Trust Bank of Roswell, North Georgia Bank of Watkinsville a Community First Bank of Chicago. Vklady u těchto bank převezmou konkurenti.

Hospodářské oživení v USA sice podpořilo zisky velkých finančních ústavů, řada menších bank se ale stále potýká s problémy se špatnými úvěry.

Autor: ČTK Foto: archiv

Další čtení

Automobilka Ferrari představila svůj první plně elektrický vůz Luce

Ekonomika
26. 5. 2026

Čistý zisk skupiny Metrostav loni klesl o necelá tři procenta na 1,65 miliardy Kč

Ekonomika
26. 5. 2026
ilustrační foto

Výrobce konzervované zeleniny efko cz z Táborska loni zvýšil tržby i zisk

Ekonomika
26. 5. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ