K chytrým televizím nebo hodinkám šmírujícím své majitele se nově přidala chytrá panenka Barbie. Hračka připojená k internetu funguje jako všetečná štěnice.
Tonoucí hračkářský kolos Mattel na trh poslal inteligentní panenku Barbie s připojením na internet. Měla být stéblem, kterého se Mattel, jehož hospodářské výsledky pátým rokem za sebou kreslí sestupnou křivku, chytne dřív, než se utopí v červených číslech. Nepovedlo se.
Barbína, kterou Mattel poslal na trh pod značkou Hello, si díky připojení k internetu měla dokázat povídat s dítětem zhruba na stejném principu, na kterém fungují hlasové asistentky jako slavná Siri od Applu. Dítě své panence něco řekne a hračka propojená se vzdálenou umělou inteligencí odpoví.
Na první pohled je to výtečný nápad, rychle se ale ukázalo, že Mattel zapomněl na zabezpečení. Kvůli tomu není žádný problém získat přístup k tomu, o čem si dítě s panenkou povídá - a v důsledku také do dětských ložnic. V dnešním světě ovládaném péčí o soukromí se taková chyba rovná marketingovému harakiri.
* Proč panenka Barbie ztrácí popularitu?
* Budou si s ní děti moct hrát i příští Vánoce?
* Které hračky připravily princeznu Barbie o trůn?
Odpovědi na tyto otázky a ještě více se dočtete v novém vydání časopisu TÝDEN, které je právě v prodeji.