Výrobce HTC těžce bojuje s konkurencí, musí propouštět

Ekonomika
3. 7. 2018 20:01
Ilustrační foto.
Ilustrační foto.

Tchajwanský výrobce telefonů HTC hodlá na Tchaj-wanu zrušit 1500 pracovních míst, což představuje zhruba čtvrtinu jeho pracovních sil po celém světě. Tento krok je součástí "vyrovnání zdrojů" v celé organizaci, uvedla společnost ve svém prohlášení. Akcie společnosti v reakci klesly o téměř sedm procent.

HTC v posledních letech jen těžce bojuje s konkurencí, jako je Apple a Samsung, a škrty ve výplatní listině jsou podle zpravodajského serveru BBC poslední známkou toho, že kdysi velký hráč na trhu chytrých telefonů se snaží udržet nad vodou.

Loni se s HTC dohodla společnost Google ze skupiny Alphabet na koupi týmu, který pracuje na vývoji jejích chytrých telefonů Pixel, za 1,1 miliardy dolarů (24,6 miliardy Kč). Mnozí si tento krok vysvětlili tak, že tchajwanská firma potřebuje peníze, aby mohla pokračovat v činnosti. Tržby HTC se podle agentury Reuters v dubnu meziročně snížily o 55,5 procenta po poklesu o 46,7 procenta v březnu.

Autor: ČTK Foto: ČTK/AP , Chiang Ying-ying

Další čtení

V Brně začíná Motosalon, čeká opět desetitisíce návštěvníků a zaměří se na ženy

Ekonomika
5. 3. 2026
ilustrační foto

Ropa i plyn zdražují. Trump chce chránit klíčový Hormuzský průliv

Ekonomika
3. 3. 2026
ilustrační foto

Česku se daří. Ekonomika loni stoupla víc, než se čekalo. Roste i zaměstnanost

Ekonomika
Aktualizováno: 3. 3. 2026 10:15

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ