Zaraman koupil <span>berlínské nákupní centrum</span>

Ekonomika
8. 10. 2007 11:36
Majitel řetězce Zara expanduje do Berlína
Majitel řetězce Zara expanduje do Berlína

Majitel řetězce Zara expanduje do BerlínaNěmecký trh s nemovitostmi přitáhl galicijského dravce Amancia Ortegu. Nejbohatší Španěl převzal za 275 milionů eur nóbl nákupní centrum.

Největší akcionář a šéf společnosti Inditex mohutně expanduje do různých oborů. Nejvíce ho ale zajímají nemovitosti a hotely. Berlínská akvizice to jen potvrzuje. Jednasedmdesátiletý Ortega získal nákupní galerii pro náročnější zákazníky, nejde tedy o žádnou halu někde na okraji města.

Vlajkovou lodí Ortegova Inditexu je oděvní řetězec Zara. Síť je mimořádně úspěšná. Většinu produkce přitom vyrábí v Evropě. Firma totiž dokáže velmi promptně zkopírovat nejnovější módní trendy a prodávat za přijatelnou cenu. Obchody Zara se většinou nacházejí v sousedství těch nejzvučnějších značek. Ortegův majetek se dnes pohybuje nad hranicí třiceti miliard dolarů.  

Foto: Reuters

Další čtení

ilustrační foto

Cena bitcoinu zlomila další rekord. Krypto posiluje, protože ho chce Trump

Ekonomika
11. 7. 2025

Výrobce Nutelly Ferrero koupí za 3,1 miliardy USD americkou firmu WK Kellogg

Ekonomika
11. 7. 2025

Trump oznámil nová cla pro osm zemí, Evropská unie mezi nimi není

Ekonomika
9. 7. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ