<span>Zavírání kaváren Starbucks</span> nejvíc odnese Las Vegas

Ekonomika
30. 7. 2008 10:46
bez popisku 83885
bez popisku 83885

Starbucks v Sydney.Jestliže do roku 1995 nebyla v nevadské Mekce hazardu ani jediná kavárna Starbucks, dnes jich je zde 155. Ale i rozmařilí hráči už ztratili chuť kupovat latté za čtyři dolary a firma zde v rámci celosvětového snižování poboček šestnáct kaváren musí zavřít.

Celkem ukončí Starbucks, největší kavárenská síť na světě, činnost 600 z 11 168 vlastních poboček a udělených licencí a o místo tak přijde 12 tisíc lidí. Jde o největší ústup z trhu za 37letou historii řetězce. Pro srovnání: Los Angeles se zavřou jen dvě z 56 kaváren, v New Yorku deset z dvou set. Rozhodl o tom staronový šéf firmy a její zakladatel firmy Howard Schultz (55).

Rozsáhlé zavírání v Las Vegas je odrazem tamní ekonomiky. Pouštní metropole se od poloviny devadesátých let těšila velké návštěvnosti turistů, kteří si díky relativně nízkým cenám benzínu a letenek přijeli zkusit své štěstí. Jenže s levnou dopravou je teď konec a gilotina recese dopadla na veškeré služby ve městě.

V dubnu společnost Starbucks oznámila, že už třetí čtvrtletí za sebou jí klesají tržby. Nedávno pak uvedla, že zavře čtvtinu ze svých 84 prodejen v Austrálii, kde je přítomna teprve osm let. Analytici odhadují pokles čtvrtletního zisku, který bude zveřejněn dnes, o 15 procent.

Foto: archiv

Další čtení

Central Group loni téměř ztrojnásobil čistý zisk a více než zdvojnásobil obrat

Ekonomika
5. 8. 2026

Testy ČNB: Domácí banky by odolaly i citelnému zhoršení ekonomických podmínek

Ekonomika
4. 8. 2026
Bhabhovo středisko pro jaderný výzkum (BARC)

První jaderný reaktor spustila Indie před 70 lety, nyní jich má 25

Ekonomika
4. 8. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ