Ztracené boeingy: Malaysia Airlines propustí šest tisíc lidí

Ekonomika
29. 8. 2014 10:40
Problémy Malaysia Airlines prohloubily dvě katastrofy.
Problémy Malaysia Airlines prohloubily dvě katastrofy.

Malajsijská letecká společnost Malaysia Airlines propustí v rámci reorganizace šest tisíc zaměstnanců, což představuje 30 procent jejich celkového počtu. Stojí tak v prohlášení státní investiční podnik Khazanah Nasional, který vlastní 69 procent společnosti. Aerolinky se ocitly v potížích po dvou leteckých nehodách.

Malaysia Airlines dosud zaměstnávaly na 20 tisíc lidí, nově by pro ně mělo pracovat jen 14 tisíc z nich. Společnost Khazanah Nasional se nechala slyšet, že v rámci reorganizace bude vytvořena nová firma, která aerolinky i se zmenšeným počtem zaměstnanců převezme. Celý tento proces i další investice do letecké společnosti mají přijít na šest miliard malajsijských ringgitů (42 miliard korun).

Malaysia Airlines letos v březnu přišly o Boeing 777 s 239 lidmi na palubě, který se ztratil z leteckých radarů cestou z Kuala Lumpuru do Pekingu. Navzdory pokračujícímu pátrání v Indickém oceánu se dosud po letounu nenašla žádná stopa.

V červenci byl jejich další Boeing 777 s téměř 300 lidmi na palubě sestřelen nad východní Ukrajinou v místech, která kontrolují proruští separatisté.

Při obou tragédiích zahynulo 537 lidí, včetně 27 členů posádky. Obě události poškodily pověst firmy a prohloubily její dlouhodobé finanční problémy.

Autor: ČTK Foto: ČTK/AP , Lai Seng Sin

Další čtení

Guvernér ČNB Aleš Michl

Rekordní zisk ČNB. Investice do akcií se centrální bance vyplatily

Ekonomika
23. 5. 2025
David Nippert

Emise dluhopisů. Skupina Barrandov nabízí investici do TV Barrandov

Ekonomika
23. 5. 2025

Xiaomi chce do pěti let investovat do výzkumu a vývoje v přepočtu 613 miliard Kč

Ekonomika
22. 5. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ