T-Mobile v Česku představí mobilní peněženku

Ekonomika
15. 2. 2011 11:36
Konference Mobile World Congress se koná v Barceloně (na snímku Dick Costolo ze společnosti Twitter).
Konference Mobile World Congress se koná v Barceloně (na snímku Dick Costolo ze společnosti Twitter).

Mobilní operátor T-Mobile v příštím roce v Česku komerčně spustí mobilní peněženku. Ta umožní prostřednictvím technologie NFC virtuální platby za zboží a služby prostřednictvím mobilního telefonu. Zástupci společnosti to dnes oznámili na veletrhu Mobile World Congress.

Operátor chce letos službu začít nabízet v Německu a také v Polsku, příští rok bude vedle Česka následovat uvedení v USA a Nizozemsku. Firma také letos v létě plánuje první celoevropský roamingový paušální tarif pro datové přenosy. Cena bude 14,95 eur týdně.

Autor: ČTK Foto: ČTK/AP

Další čtení

americké ministerstvo obchodu

Růst ekonomiky USA v prvním čtvrtletí zrychlil na 2,1 procenta, překonal odhady

Ekonomika
25. 6. 2026

Cloud od Amazonu a Microsoftu by měl podléhat přísnějším pravidlům, uvedla EK

Ekonomika
25. 6. 2026

Cena zlata se poprvé od loňského listopadu propadla pod 4000 USD za unci

Ekonomika
24. 6. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ