Uber ve čtvrtletí zvýšil tržby o 70 procent, ztrátu naopak snížil

Ekonomika
24. 5. 2018 17:45
Ilustrační foto.
Ilustrační foto.

Přední světový provozovatel alternativní osobní přepravy Uber Technologies zvýšil v prvním čtvrtletí meziročně tržby o 70 procent na 2,59 miliardy dolarů (57 miliard Kč). Ztrátu snížil téměř na polovinu, se započtením výnosu z prodeje aktivit v Rusku a východní Asii je firma v zisku 2,5 miliardy dolarů. Uber je známý ztrátovým hospodařením a firma ve středu uvedla, že se ziskem v dohledné době nepočítá.

Firma v Rusku a ve východní Asii měsíce čelila konkurenci místních provozovatelů a také několika skandálům. Bez započtení zisku z prodeje tamních aktivit ztráty v uplynulém kvartálu klesly téměř o polovinu na 550 milionů dolarů (12,1 miliardy Kč). Ztráta za stejné období loňského roku činila 847 milionů dolarů.

Objem objednaných jízd se ve srovnáním se stejným obdobím loni v letošním prvním čtvrtletí zvýšil o 51 procent.

Akcie Uberu se zatím veřejně neobchodují. Firma ale masivně investuje, aby před plánovaným vstupem na burzu ukázala, že je schopna silně růst. Uvedení akcií na burzu plánuje ředitel Dara Khosrowshahi, podle analytiků by to mohlo být v příštím roce.

Peníze z prodeje aktivit v Číně a východní Asii chce Uber vložit do rozvoje služby doručování potravin a pronajímání jízdních kol. Minulý měsíc Uber dál rozšířil své podnikání koupí start-upu s elektrokoly JUMP.

Autor: ČTK Foto: , Pixabay.com/freestocks-photos

Další čtení

Tatra Defence Systems dodá na Slovensko vojenské vozy Tatra za až 25 miliard Kč

Ekonomika
23. 12. 2025

Politici otevřeli nový úsek dálnice D1 u Žiliny s nejdelším tunelem na Slovensku

Ekonomika
22. 12. 2025

Čína zavádí vysoká cla na mléčné výrobky z EU, podle Bruselu neoprávněně

Ekonomika
22. 12. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOV