Zadlužená Sazka loni vydělala 1,4 miliardy korun

Ekonomika
12. 1. 2011 12:15
Sazku řídí kontroverzní Aleš Hušák.
Sazku řídí kontroverzní Aleš Hušák.

Podle předběžných výsledků vytvořila loterijní společnost Sazka v roce 2010 čistý zisk zhruba 1,4 miliardy korun. Ve srovnání s rokem 2009, kdy dosáhla hospodářský výsledek po zdanění 1,25 miliardy Kč, došlo k nárůstu čistého zisku přibližně o dvanáct procent. Uvedl to mluvčí Sazky Zdeněk Zikmund.

Tržby ze sázkové a loterní činnosti dosáhly v loňském roce 7,3 miliardy korun a meziročně se snížily, což bylo způsobeno především vysokou frekvencí padání jackpotů v číselné loterii Sportka. Ve vyšším zisku se naopak promítly rostoucí tržby v posledním čtvrtletí, nižší náklady a dopady vývoje kurzu koruny a eura na přecenění emise dluhopisů.

Sazka se v současnosti potýká s potížemi při placení dluhů. Dnes má splatit další splátku držitelům dluhopisů, jimž celkem do roku 2021 má zaplatit zhruba 5,5 miliardy korun. Vyrovnat dnes musí i 37,7 milionu korun  bankám LBBW a Commerzbank.

Kromě toho banka dluží bankám jako BNP Paribas Fortis (400 milionů korun) či České spořitelně (přes půl miliardy korun). Další závazky, které měla Sazka vůči Komerční bance a Raiffeisenbank, koupil v polovině prosince loňského roku finančník Radovan Vítek. Včera k nim údajně přidal i půlmiliardový dluh Sazky u J&T Banky a celková výše jeho pohledávky za Sazkou tak činí necelých 1,5 miliardy korun.

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ