Zdanění hazardu 15 procenty bychom přijali, říká šéf Fortuny

Ekonomika
4. 11. 2011 16:40
Šéf Fortuny Jiří Bunda.
Šéf Fortuny Jiří Bunda.

Pokud projde nová loterijní daň ve výši dvacet procent, bude to mít na trh tuzemských kursových sázek zásadní dopad. Společnost Fortuna by v takovém případě nejspíš přestěhovala svůj on-line byznys do zahraničí a v Česku výrazně zredukovala počet kmenových kamenných poboček.

"Dvacetiprocentní daň je pro tento byznys prakticky likvidační," uvedl šéf Fortuna Entertainment Group Jiří Bunda. Připustil, že v takovém případě by společnost přesunula svůj byznys on-line sázek do zahraničí. "U kamenných poboček bychom museli přistoupit k jejich výrazné redukci. Řádově bychom jich museli zavřít desítky, možná i přes sto. Nebyly by totiž rentabilní," dodal Bunda.

Tento krok společnosti by znamenal propuštění mnoha desítek zaměstnanců a konec tradice, kdy mnoho - většinou straších - lidí chodí pravidelně sázky na sportovní zápasy podávat osobně přímo na pobočku.

Uzavírání by se nejspíš prozatím vyhnuly tzv. Fortunky, což jsou sázková místa například v barech, které provozují smluvní partneři společnosti. Pro Fortunu tím odpadají fixní náklady, provozovatelům partnerských poboček totiž platí jen předem stanovenou provizi.

Šéf Fortuny Jiří Bunda věří, že konečné znění zákona nebude nakonec tolik tvrdé. "Intenzivně za to lobbujeme," říká a dodává: "Počítáme s tím, že budeme platit. Přáli bychom si deset procent, ale dvacet procent je mimo realitu. Když by výsledkem bylo 15 procent, byl by to kompromis, který bychom i přijali."

Další čtení

Stát vydal za první pololetí dluhopisy v nominální hodnotě 181,3 mld. Kč

Ekonomika
30. 6. 2025

Prazdroj loni zvýšil tržby na 23 miliard, ale zisk mu stejně trochu klesl

Ekonomika
27. 6. 2025

PPF prodá svou banku Home Credit v Kazachstánu tamní společnosti

Ekonomika
27. 6. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ