Víme, kde lidé budou nakupovat dárky na Vánoce

Relax
16. 9. 2013 10:49
Ilustrační foto.
Ilustrační foto.

Sales promotion agentura Sales House se v rámci svých anket zaměřila již na předvánoční téma. Se svým rozsáhlým týmem oslovila koncem srpna v Česku a Slovensku téměř 400 lidí, aby se jich optala, kdo nosí do jejich rodin dárky.

 

Absolutním vítězem je samo sebou Ježíšek, který v Česku navštíví 90 % rodin a na Slovensku 77,5 % rodin. I když do Vánoc zbývá více jak tři měsíce, přes 70 % oslovených se již vyloženě těší.

Tradičním kanálem při nakupování vánočních dárků jsou klasické kamenné prodjeny (60 %) nasledované kombinací nákupů v kamenném obchodě a on-line (30 %). Samotný on-line skončil na pomyslném třetím místě s necelými 8 %.

Vánoční dárky pak překvapivě z 50 % nakupujeme průběžně a přes 26 % nechává nákup až na poslední chvíli.

Foto: ČTK

Další čtení

ilustrační obrázek

Safari park Dvůr Králové rozšířil expozici o mamby zelené. Návštěvníci uvidí tři druhy mamb najednou

Relax
8. 7. 2026
ilustrační obrázek

Vzácní manulové v Zoo Brno mají přírůstky. Pět mláďat už je k vidění

Relax
8. 7. 2026

Nové vydání časopisu Instinkt č. 8/2026: Nejnovější rozhovory, příběhy a témata čekají na vás

Relax
9. 7. 2026
8/2026 Instinkt

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ