Vyplatí se kupovat věci od Apple? Nestojí to za to, říká většina Čechů

Relax
10. 9. 2013 13:43
Infografika Apple.
Infografika Apple.

Průzkum agentury TNS Aisa přinesl aktuální data o oblibě značky Apple v Česku. Na otázky odpovídalo celkem 1510 respondentů ve věku 18 až 65 let. Oceňují design a inovace Apple, vadí jim ale cena.

Jen třetina oslovených si myslí, že se vyplatí mít produkty od společnost Apple, a to i přes jejich vyšší cenu. Apple podle Čechů rozhodně inspiruje ostatní výrobce (77%) a má skvělý design (81%). Víc než polovina si ale myslí, že bez Steva Jobse už to jaksi není ono (54%). Uživatelé mobilních zařízení s operačním systémem iOS jsou nejvíce zvyklí platit za aplikace (70%), u Androidu je to menšina (27%). 

Infografika Apple.

Autor: Jan PateraFoto: ČTK , TNS Aisa

Další čtení

ilustrační obrázek

Baťův kanál láká desetitisíce návštěvníků. Jak se za 25 let proměnil?

Relax
28. 6. 2026
Festival starých růží na zámku Nebílovy u Plzně.

Desetitisíce květů růží rozzářily celou škálou barev zámek Nebílovy poblíž Plzně

Relax
27. 6. 2026
ilustrační obrázek

Nečekaný chovatelský úspěch: V Olomouci se narodila vzácná mláďata pandy červené

Relax
26. 6. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ