Vyplatí se kupovat věci od Apple? Nestojí to za to, říká většina Čechů

Relax
10. 9. 2013 13:43
Infografika Apple.
Infografika Apple.

Průzkum agentury TNS Aisa přinesl aktuální data o oblibě značky Apple v Česku. Na otázky odpovídalo celkem 1510 respondentů ve věku 18 až 65 let. Oceňují design a inovace Apple, vadí jim ale cena.

Jen třetina oslovených si myslí, že se vyplatí mít produkty od společnost Apple, a to i přes jejich vyšší cenu. Apple podle Čechů rozhodně inspiruje ostatní výrobce (77%) a má skvělý design (81%). Víc než polovina si ale myslí, že bez Steva Jobse už to jaksi není ono (54%). Uživatelé mobilních zařízení s operačním systémem iOS jsou nejvíce zvyklí platit za aplikace (70%), u Androidu je to menšina (27%). 

Infografika Apple.

Autor: Jan PateraFoto: ČTK , TNS Aisa

Další čtení

ilustrační obrázek

Nečekaný chovatelský úspěch: V Olomouci se narodila vzácná mláďata pandy červené

Relax
26. 6. 2026
ilustrační obrázek

Zlín, Ostrava a Praha společně zachraňují supy: Mláďata čeká cesta do přírody

Relax
26. 6. 2026
ilustrační obrázek

Ostravská zoo získala loriho šedého, vzácný druh se vrací do expozice

Relax
26. 6. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ