České vojsko
Armáda řeší náhradu za nynější tanky a stíhačky

27.12.2019 08:30

Vedení armády zřídilo odborné týmy, které se zabývají budoucností tanků či stíhacích letounů v českém vojsku. Řekl to náčelník generálního štábu Aleš Opata. Nahradit v současné době užívané tanky T-72 a letadla Gripen bude muset armáda za několik let.

Zpět na článek

Nejdiskutovanější názory

 • Jiří Fejgl (9 hlasů) 27.12.2019 10:57

  Německo a Polsko jsou jediné země, které vůči nám mají územní nároky....

 • Jeroným Pražský b. (8 hlasů) 27.12.2019 11:41

  Ať modernizaci našich špenátů zaplatí Američani. Špenát stejně bojuje...

 • Bob Kadet (6 hlasů) 27.12.2019 13:55

  Tak "hadrnící" z Iránu už ukázali Amíkům jak se hvízdá v mešitě. Nad...

 • megera megera (5 hlasů) 27.12.2019 18:19

  v 80 letech jsme měli ještě armádu,potom děs a běs,jsou to žoldáci...

 • Tom Radon (5 hlasů) 27.12.2019 13:35

  co znamená to slovo "hadrník"? Asi že nás rozmetají na hadry? Protože...

Vložte nový příspěvek

Pro přidání vlastního názoru musíte být přihlášen.

Přihlášení | Registrace

Diskuzní příspěvky

a tak nakoupíme zastaralou ,předraženou techniku od ušáků,je to na palici jako vždy

0 hlasů

Nechci vám brát iluze, ale třeba k Ivecům není Talián schopen rok dodat jakýkoliv náhradní díl, jak on to umí úplně se vším.
Pandury jsou tak skvěle udělaný a bojem odzkoušený stroj, že dochází k opakovaným soustavným a neovlivnitelným navlhnutím základní elektronické desky toho stroje, takže zničeho nic se to celé potento a stojí to.
Pokud jsme si dokázali díky Havlovi svůj zbrojní průmysl pochovat, musíme brát zbraně od států, co úspěšně válčí, protože ty mají ty zbraně vyzkoušené v boji a mají na ně i servis. USA a Izrael. Konec výběru.
Takové Německo dnes nemá tankovou armádu, nemá pojízdné tanky. Jejich Leopardy jsou uzemněné nedostatkem servisu. Od nich máme brát obrněnce?

0 hlasů

Chvojím maskované šlapadla z Flintstonů by jim nestačily? Stejně jim je proboří kdejaká dvacet let stará a chmýřím pancéřovaná Škoda Hovoriť.

0 hlasů

mezi opatem,burešem,jagodou a metzlem nemáme naději.nenažranci semiti afro-aziati nás stahnou,proto jdou daně a ceny nahoru.bude hůř.proč tu pakáž volíte?czexit i z nato.

0 hlasů

Zelené připosrané lampasácké gumy jsou NAPROSTO zbytečnou součástí tohoto kolaborantského Čechistánu, páč si troufnou pouze na pasáčky v sandálech s kalašnikovy a RPG...poměr nákladnosti výzbroje a výstroje těchto žoldáků teroristického spolku NATO je 1 : 100 000 000 000, pochopitelně v NE prospěch hrdinných a čestných pasáčků koz a ovcí, zejména z Afghanistánu, kde USSranci se svými kolaborantskými satelity dostali pořádně přes pičisko....:):)

2 hlasy

Kdy už se konečně zbavíme toho fašistického NATO?

2 hlasy

To poznáte, až nebudeme Česko, ale něco jiného. Jinak se naučte, co to je fašismus.

0 hlasů

Nějak tady všem nedochází, že jsme, bohudíky, členy NATO a musíme plnit své závazky. Úvahy o nebezpečí ze strany Německa jsou v současné době stejně tak jalové, jako, jako bláboly o tom, že nám "stejně nikdo nepřijde na pomoc".NATO je nejsilnější vojenské uskupení a nikdo se neodváží nějakého člena napadnout. A rozhodně už ne souseda Německa v srdci Evropy. Tyto časy máme už za sebou

1 hlas

presne tohle rikal Emanuel Moravec.
mistni bolsevicka tlupa se pekne odkopava :-)))))

1 hlas

Tomu rudému hnoji nedojde nikdy nic, už aby čichal macešky zespod a nezahnojoval tuto zemi.
NATO tady, jako ten jejich zajebaný SSSR, není taky navěky, ale my se chováme, jako kdyby nás museli všichni chránit.
Co by tady kdo vojensky hledal? Montážní závod pro Německo, co jako s takovou zemí? Proč ji vůbec vojensky ohrožovat?

0 hlasů

"A co presne ma tomu rudemu hnoji dochazet?" Vedi moc dobre ze zkusenosti s kym maji co delat. Uz jednou podepsali smlouvu o nenepadeni a jak to dopadlo? Fasisticky neradi z Axis Power s pomoci dalsich nacistyckych zemi, zavrazdili v SSSR pres 20 milionu Rusu, znasilnili pres 30 milionu zen a kolik zavrazdili deti je stale zahada.

2 hlasy

No vidíte, jak jste si odpověděl, co vám nemá docházet.

0 hlasů

Nemdhu pochopit o cem pisete?

4 hlasy

Myslíte si, že nevím, že něco nemůžete pochopit? Stačí si přečíst vaše příspěvky... Jedna strana bílá, druhá černá. Komunistická propaganda a bohužel ještě i ta komunisty převzatá od Geobelse. Se divím, že máte občanku. Bohužel, Havel vás tu nechal jako kámen na hrobě naší prosperity.

0 hlasů

Hm., a už se NATO muselo proti někomu bránit, alespoň preventivně?? Zatím napadlo (teda spíše USA) suverénní země, bez vyhlášení války a většinou bez souhlasu RB OSN. Tak jako když napadli ty afghánské hadrníky aby neztratili před světem tvář. Přitom ji ty paneláky paneláky 11 září zbourali jejich kámoši Saudové a Egypťan. A výcvik. základny měli v Pákistánu u hranic s Afghánistánem, ještě z dob kdy je tam zřídila CIA proti sovětčíkům.

4 hlasy

Základní zásady vedení boje )ne vašich minulých válek, které leda tak znáte) jsou:
- vedení boje na území protivníka je mnohem lepší než rozbíjení si vlastní země
- padnout za svoji vlast je krásná věc, ale mnohem krásnější je nechat ty druhý bastardy, aby padli za tu svoji
- dobře připravená armáda válčit nemusí, žebráky každý napadne
- nenechat žádné menší konflikty přerůst ve veliké - to už tu bylo dvakrát a potřetí to Janek nechce dopustit.

To je složité, to vás na policejní škole neučili, co? Tam vám rozdali správné odpovědi na přijímačky na zemědělskou školu a čtrnáct dní to do vás hustili.

0 hlasů

Woe a kdy se na území USA naposledy bojovalo?? A co s tím má společného Afghánistán, Sýrie, Lybanon, Srbsko, které ten světový agresor napadl. Zase pindáš jen aby jsi něco napsal. Na rozdíl od tebe nemám takové informace co učili v policejní škole, a hnojárnu fakt nemám. U mě by_pochcípaly i kopřivy a plevel. A možná by se policajt u kriminálky na té hnojárně dozvěděl více než jako bakalář u bohoslovců nebo na AMU v oboru hra na zobcovou flétnu.

0 hlasů

Na území USA se bojovalo naposledy 2.6.1865. A co jako? To, že se Evropa mezi sebou neustále i po tom datu škubala, je jako její přednost? Kdo má sílu a schopnosti, vede války mimo svoje území, kdo je mamlas, nechává si rozbíjet vlastní zemi.
Af byl napaden proto, že odmítl vydat UBL a poskytoval základny teroristům, kteří útočili na US cíle.
Sýrii USA nenapadly, Libanon taky ne, Srbsko odsouhlasilo celé NATO a byla to tragická chyba, jinak USA srovnaly Noriegu v Nicaragui, na Granadě udělali mariňáci pořádky, takže pletete koše s baněmi.
USA v roli toho, kdo nechce nechat přerůstat malé konflikty v pořádné průšvihy, dělají chyby a hovadské chyby. Představte si to!

Vy ve svém podělaném životě děláte chyby taky, ale chcete, aby byl někdo bezchybný?

Že by u vás po tom studiu a jeho úrovni zdechl i sopečný popel nikdo nepochybuje, ale nemusíte to tu dávat tak najevo.

Vy máte něco maličko načteno a zbytek už u vás zařizuje obsedantní posedlost USA, protože nejste schopen historii pochopit a protože jste četl jenom něco. Odmítáte se bavit o něčem jiném než černobílém vidění světa. Tak si dupejte, aspoň tady na diskusi.

Historie je moc zajímavá, ale určitě to nejsou ty vaše padesát let staré bolševické bláboly.

0 hlasů

Hm a co je nejhorší, oni to pořád nevidí jako chybu. Že na teroristický čin pár hadrníků, který si spoluzavinili dost podstatnou částí sami, neměli reagovat válečným šílenstvím a zoufalým pokusem předělat opice na lidi.
Ještě si ty blbečky se zahnutými klofany naučili lítat u sebe doma a vůbec nikomu nebylo divné, že se nechtějí ti prima lidi učit s dopraváky přistávat, hahaha! Primitiv jasně prozradí co chce dělat a chytrý Janek na to hledí a učí ho lítat! Pardon, ale toto někdo napsat jako nějaký román, všichni si budou ťukat na čelo co je to za blbost.

0 hlasů

v 80 letech jsme měli ještě armádu,potom děs a běs,jsou to žoldáci ,je jich pár a slouží ušákům

5 hlasů

V roce 1986 v.ú. 8015 Stříbro, dva poplachy s vyvedením techniky pluku. Vyjelo 15% techniky, zbytek neměl baterky aby nastartoval.
Kdy jsme to měli naposledy armádu? Mohl byste to zopakovat?

0 hlasů

Armada je nam akorat tak k velkymu prdu. Zrusit.

4 hlasy

Jo, vás zrušit, za úsvitu u zdi.

0 hlasů

Ať modernizaci našich špenátů zaplatí Američani. Špenát stejně bojuje pouze za americké zájmy v zemích, které většina lidí ani neumí najít na mapě. Tohle žádná naše armáda není.

8 hlasů

Když jste byli po paty v ruském zadku, platili jsme 17% HDP na armádu sami. Nebojovali jsme, ale ani jsme nedodržovali námi slíbené závazky vůči VS.
Dnes jsme v NATO, schováváme se pod křídly velké slípky USA, bezbranná kuřátka, zase neplatíme ani ta blbá dvě procenta co máme platit a zase blbě pindáme.
Hnůj, co se nechce a neumí bránit, si žádnou zemi prostě nezaslouží. Zatím jsme měli štěstí, ale to nebude trvat věčně.

0 hlasů

Takže jak, vy hnoju? Váš guru Zeman mluví zcela jinak, tak jak? Ten českou armádu podporuje.

0 hlasů

No a co_hnoju, Zeman podporuje i_židy, to si jeho příznivci mají nechat fiknout předkožku??

2 hlasy

Izrael má v české veřejnosti obecně velikou podporu, ale vy si uřízněte rovnou palici, stejnak tam bude jen na*srané. Ta logika vašich příspěvků svědčí o tom, že jste musel dělat u policie náčelníka.

2 hlasy

Cesta superdrahých zbraní v pár desítkách kusech není podle mě dobrý nápad. Vyřazení každého toho super drahého zázraku techniky zařídí jedna dobře hozená litrová flaška s hořící zápalnou směsí. My nepovedeme válku proti Rusku, to se složí samo, ale proti hadrníkům. Tam potřebujeme lehké obrněnce s dálkově ovládanými šiškomety a kulomety, kterým nevlhne v jednom kuse základní deska a nezůstávají stát, jako se to neustále děje Pandurům.
Stíhačky: miluju F-16 Figthing Falcon, ale to je stroj, kterým NATO odpovídalo na MiG-21.

1 hlas

co znamená to slovo "hadrník"? Asi že nás rozmetají na hadry? Protože Turecko 420 stíhaček a 4500 tanků, Saudové 650 letadel a 1000 tanků, SAE 440 letadel a 550 tanků, Egypt 1100 letadel a 4700 tanků atd... ČR 14 stíhaček, 4 KASY a 30 tanků. To jen pro kontext.

5 hlasů

A viděl jste někdy procenta bojeschopné techniky u těchto států?

0 hlasů

Hadrník? To jsou ty státy, co dnes sedí na ropě a zítra jim všechna ta drahá vojenská technika bude naprd, protože na to nebudou mít to ani udržovat ani k tomu držet vojsko, až ropu nikdo chtít nebude, nebo až se jejich zásoby vyčerpají.
Turek, toho stačí na tři roky odstavit od dodávek náhradních dílů a může to všecko vyvézt do kovošrotu.

0 hlasů

Tak "hadrnící" z Iránu už ukázali Amíkům jak se hvízdá v mešitě. Nad jedním superdronem jim převzali řizení a přistáli s ním ( dokonce měl ještě jen pracovní název). Amíci začali békat ať jim ho vrátí! A druhý dron jim letos sundali. I když měl poslední výkřik amerického zbrojního průmyslu k zajištění pasivní i aktivní bezpečnosti. Americké rakety Tomahawk které Amíci vypalili na syrskou základnu tak jim z větší části líní "hadrníci sundali ve vzduchu,pár jich zasáhlo neletuschopné stroje vedle úlu, a ty co nebouchly a zaryly se do písku, tak pravděpodobně již Rusák rozebral ve výzkumáku do "šroubku".

6 hlasů

Jasně, vaše zbožné přání, ale tohle dělá Rus celou svoji existenci, že někde něco krade a kopíruje. Žebrácky, samozřejmě. AK-47, MiG-15 (tam dostal motor od Britů, ani obšlahnout ho neuměl...), prakticky cokoliv, co měl a co se mu samozřejmě nepovedlo, má ukradené.

0 hlasů

Co to zase plácáš s tím britským motorem?? Jeho kopie (licenční) byla použita jen u první serie MIGů-15. Poté zbouchali mnohem silnější motor, což Anglánům vadilo a začali se se sovětčíky soudit. A co se týká toho B-737 MAX (když už jsi se zapojil do našeho špičkování s OK, tak ten šrot B-737 MAX má daleko větší ohlas (a ekonomický dopad) ve světě než ta ruská loď.

3 hlasy

Hm, ohlas a ekonomický dopad? Mohl byste tady říct, jaký ekonomický dopad má vykouřený Admirál Kuzněcov? Ohlas? Rusům se všichni chechtají, ale na Boeing nadávají. Ruské necky nikoho nezajímají, ale stroj, kterým lítající statisíce lidí všude po světě jaksi ano. Ale jak jste došel na to tohle srovnávat, to musí být opravdu úroveň logiky! Policajt?

0 hlasů

Vyprávějte nám raději něco o ruských letadlových lodích.

1 hlas

A co by jsi chtěl o tom starém šrotu slyšet, přestavěném z nákladní lodě ?? Eh, a jak že jsou Amíkům platné ty jejich letadlové lodě v Afghánistánu?? Raději pohovoř o té americké slátanině B -737 MAX 8, za několik stovek mega dolarů (i ve tvé současné staronové vlasti hnije na stojánce 8 kousků) .To by éro s tak zkur…. těžištěm nepostavil ani žáček z modelářského klubu z Domu pionýrů a mládeže z Horní Dolní!

2 hlasy

Proč asi tak Rusové přestavovali letadlovou loď z nákladní? Protože Jankovi nefunguje Boeing 737 max 8! Ty vado, to je argumentační pecka! To budu všude říkat, hahaha!

1 hlas

Lodě jsou platné většinou na vodě

1 hlas

Německo a Polsko jsou jediné země, které vůči nám mají územní nároky. Německo v případě Sudet, Polsko zase lačně pohlíží na naše Těšínsko. Je naše armáda na případnou obranu proti německým a polským vetřelcům připravena ? Není. Místo toho servilně válčí v amerických válkách a za americké zájmy tisíce kilometrů odtud.

9 hlasů

Jaké má na nás Německo územní nároky? Německo na České země nikdy nemělo územní nároky, Sudety jsme jim vydali sami! České země byly totiž vždy součástí německého spolku! Takové Chebsko České království spravovalo, ale patřilo to Německu. Bavím se o Německu, rok vzniku 1871.
Polsko, s těmi jsme dávno vypořádání, slušně, v klidu, my jim, oni nám. Poláci nás mají dost rádi ne jako my je.

1 hlas

kraviny. Němci ani Poláci po nás momentálně nic nechtějí, musely by se u nich rapidně změnit podmínky (chudoba, populizmus, nové strany u moci). Což sice není nereálné, ale momentálně to není na pořadu dne. A armáda bojuje ve věcech, na kterých se shodne s NATO. Ano jsou jiné, než u vás v Kremlu. Každopádně se přitom vycvičí pro naši obranu lépe, než ve Vyškově při pořadovém cvičení a běhání do kopců v IPCHO.

1 hlas

Kravina, Němci ani Poláci po nás nikdy chtít nic nebudou. Naše armáda bojuje, tak to je konečně armáda, ne ta flákající se super drahá neakceschopná ČSLA až po paty v ruské zadeli, což Kadetovi a další rudé chátře nevadí, nebo ta banda kašparů za první republiky, co měla pušky, které se dnes prodávají na bazaru s nápisem: jednou zahozená, nikdy nepoužitá.
Máme borce, co bojují a bohužel i umírají, máme být zase na co hrdí. Máme spojence, co nás nenutí držet 17% HDP na armádu a co nás chrání, protože my se sami chránit odmítáme. To sice trvat věčně nebude, ale být sedmnáctou spolkovou zemí nevidím tak špatné.
Bolševiky vynecháme, to byly prodejné dě*vky.

0 hlasů

Woe Radone, chtěl jsi napsat, že bojují za americké agresivní zájmy, a tím co jim nařídí Amík. Zdá se ti několik posledních volebních období ze v Polsku málo stoupá nacionalismus a šovinismus. A kálí při tom na vřískání EU! Naše armáda kdyby válčila ve VVP Libavá nebou Doupov, tak by možná měla menší ztráty a bylo by to levnější. Hlídkovat z obrňáku mohou i tam (to co dělají v Afghánistánu).

5 hlasů

To je vidět, Kadete, jaká veš jste u policie byl jak jste chodil na tělocvik. Tak vy řešíte boj tak, že čekáte, až vám někdo flákne? No vy jste pěkný blbec, po tom fláknutí už totiž dost málokdy vstanete. Válčit na vlastním území, bože vy jste debil!!!!!

0 hlasů

Tak Germán v novodobých dějinách světa již vyvolal dvě války (C a K mocnářství se do I.svět. války až na pár generálů moc nechtělo). Tak proč by opět Germán nazačal mašírovat. Prušáci k tomu nemají daleko.

4 hlasy

Tak VUML ovládáte dobře, ale Německo Velkou válku nevyvolalo a tu druhou, na to nebylo samo. Tam bylo spoluviníků.... jéje. Vaši soudruzi například...

1 hlas

Jasně, a prášky vám ráno a večer nedávají zřízenci proč?

1 hlas

Jak je vidět,tak nezabírají. 😋

1 hlas

A Machro, co pomáhá tobě ? Skotské střiky: studená-horká-studená-horká ....... :-)

2 hlasy
Časopis Týden

Předplaťte si časopis Týden

V čísle 3/2021 najdete >
Týden

Sedmička

Exkluziv

Interview

Instinkt

Nebezpečné vztahy

Týden rozhovory

Týden speciál

Sedmička křížovky

Sedmička pro ženy

Sedmička pro maminky

Sedmička Krimi

Sedmička Extra

TV Barrandov

Kino Barrandov

Barrandov Krimi


Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie. Více informací najdete ZDE.