Auto se zaklínilo pod vlak. Řidič nepřežil

Domácí
17. 8. 2007 09:37
bez popisku 18961
bez popisku 18961

Smrtí osmadvacetiletého řidiče osobního automobilu skončila ve čtvrtek večer srážka vozu s osobním vlakem na železničním přejezdu u obce Chotěvice na Trutnovsku. Ve vlaku cestovalo 12 lidí a strojvedoucí, nikdo z nich nebyl zraněn, informovali na svých webových stránkách královéhradečtí hasiči.

Při nehodě vznikla škoda na automobilu i vlaku, poškozen byl také železniční most, celková škoda je odhadnuta na 120 tisíc korun, řekla Lenka Burýšková z východočeské policejní správy.

Podle policistů se nehoda stala na chráněném železničním přejezdu. "V době nehody byly na přejezdu sklopeny závory a v provozu byla také světelná a zvuková signalizace zabezpečovacího zařízení," uvedla Burýšková.

Po srážce s vlakem byl osobní automobil odtlačen na nedaleký železniční most, vůz zůstal zaklíněn pod nárazníky vlaku, tělo řidiče museli hasiči vyprostit hydraulickým zařízením. Silnice byla v místě nehody několik hodin neprůjezdná.

Ilustrační foto: archiv

Autor: ČTK

Další čtení

ilustrační obrázek

Kuba nechce brožury, ale řešení problémů. Jeho hnutí Naše Česko získalo registraci

Domácí
14. 3. 2026
ilustrační obrázek

Nelehejte si mezi koniklece! Brněnská rezervace bojuje s neohledy návštěvníků

Domácí
14. 3. 2026
ilustrační obrázek

Konec předražených půjček? Stát chce zastropovat náklady úvěrů i jejich reklamu

Domácí
14. 3. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ