Odchod náměstka
Babiš chce přemluvit Prymulu, aby setrval ve vládě, ministr o náměstka už nestojí

20.05.2020 14:32 Aktualizováno 20.05. 15:38

Premiér Andrej Babiš (ANO) diskutuje s odcházejícím náměstkem ministra zdravotnictví Romanem Prymulou o jeho možném působení na úřadu vlády.

Zpět na článek

Nejdiskutovanější názory

 • Rozlilovic Pjotr (3 hlasy) 20.05.2020 16:38

  U Prymuly je problem, ze je to typ cloveka, ktery kazdy tyden tvrdi...

 • o k (3 hlasy) 20.05.2020 15:33

  Prymuly bude potřeba, až se u nás bude všeobecně zavádět čínská...

 • Franta Kocourek (2 hlasy) 21.05.2020 05:29

  USA vydávají na zbrojení jedenáctkrát více než Rusko, ale podle...

 • daniel Pink (2 hlasy) 20.05.2020 20:12

  cela vlada ma pomerne velkou podporu a Babišovo viteztvi v přistich...

 • Honza Hloupý (1 hlas) 20.05.2020 18:13

  Nejen čínská medicína, ale hlavně sledování všech a sociální kredit,...

Vložte nový příspěvek

Pro přidání vlastního názoru musíte být přihlášen.

Přihlášení | Registrace

Diskuzní příspěvky

Aztěk kokot!

0 hlasů

Přesun nelegálních migrantů na balkánské trase nabírá na obrátkách

Stále více nelegálních migrantů přichází z Bosny přes Chorvatsko a Slovinsko do severovýchodní Itálie. (Foto: Youtube)

12. května dorazilo za pár hodin 160 lidí, hlavně Afghánců a Pákistánců, což je denní maximum od začátku roku, uvádí ilgiornale.it. Opětovné otevření balkánské trasy na severovýchodní frontě začalo koncem dubna. Každý den bylo v Terstu objeveno průměrně 40 nelegálních přistěhovalců. A v Bosně je na cestu do Itálie připraveno 7500 nelegálních migrantů.

„V praxi otevírali kohoutky, aby umožnili přesun mograntů, zejména v Itálii a Friuli-Venezia Giulia, což vytvořilo situaci, která byla ze zdravotního hlediska nekontrolovatelná. Je to nepřijatelné, “napadá Radu regionální bezpečnosti Pierpaolo Roberti.

Právě dorazila malá skupina afghánských migrantů. Poté, co Afghánce převzali vojáci piedmontského jízdního pluku, tak měřili teplotu příchozích a distribuovli roušky, nelegální migranti byli usazeni do autobusů a vojáky byli doprovázeni do Terstu.

Žádný virus, žádný virus, “křičí Rahibullah Sadiqi a zvedá palce na znamení vítězství. Afghánistán opustil před rokem a migroval „dvanáct dní z Bosny přes Chorvatsko a Slovinsko do Itálie“. „Chorvaté mě poslali devětkrát zpět, ale teď tam nebyla policie a všichni jsme přišli,“ vysvětluje s úsměvem, uvádějí Prvnízprávy.

https://ac24.cz/-/presun-nelegalnich-migrantu-na-balkanske-trase-nabira-na-obratkach?redirect=%2F

CZEXIT

1 hlas

USA vydávají na zbrojení jedenáctkrát více než Rusko, ale podle sluníčkářů je agresivní Rusko, nikoli USA...

https://www.euportal.cz/Articles/42672-usa-vydavaji-na-zbrojeni-jedenactkrat-vice-nez-rusko-ale-podle-slunickaru-je-agresivni-rusko-nikoli-usa-.aspx
------
Ministr vnitra spolkové země Sársko potvrdil, že uprchlíci jsou nadřazení Němcům

https://www.eurabia.cz/Articles/44093-ministr-vnitra-spolkove-zeme-sarsko-potvrdil-ze-uprchlici-jsou-nadrazeni-nemcum.aspx
------
Keller: Evropská unie je perfektní věc do hezkého počasí. Když přijdou problémy, kolabuje

https://www.euserver.cz/Articles/13042-keller-evropska-unie-je-perfektni-vec-do-hezkeho-pocasi-kdyz-prijdou-problemy-kolabuje.aspx
------
Petr Pelikán: Žádní migranti, jen 12 azylantů? Projděte se po Praze, černoši nahánějí turisty. A kdo provozuje ty kebabárny?

https://ceskoaktualne.cz/2020/05/rozhovor/petr-pelikan-zadni-migranti-jen-12-azylantu-projdete-se-po-praze-cernosi-nahaneji-turisty-a-kdo-provozuje-ty-kebabarny/
------
„Souhlasíte s Lucií Bílou?“ Okamura sdílel výrok zpěvačky, který pobouřil český internet

https://ceskoaktualne.cz/2020/05/osobnosti/souhlasite-s-lucii-bilou-okamura-sdilel-vyrok-zpevacky-ktery-pobouril-cesky-internet-2/

CZEXIT

2 hlasy

cela vlada ma pomerne velkou podporu a Babišovo viteztvi v přistich volbach je skoro jiste a naše opozice se shlukuje v odpornem SENATU a haji zajmy majitelu činžaku a vede ideologicky a směšně.trapny boj s Cinou a Ruskem ve stylu studene valky ala r 1953-na obycejne obšany kašle

2 hlasy

Hlavně si měli vzít na pomoc matematika. Pořád operovali splošťováním křivky. Matematik by jim vysvětlil, že ta křivka nemůže být sploštěná až do konce, protože restrikce stoji neúměrně mnoho peněz. Taky by jim vysvětlil, že ta křivka má 4 fáze, nejprve stoupá stále víc, pak se stouipání zpomaluje, pak klesá a nakonec se pokles zmírňuje a my víme, že při přechodu do 2. fáze je 1/4 nakažených a na začátku 3. fáze je polovina populace nakažená, atd. Tak ať na nás nehrajou, že je 10.000 nakažených. To je podvod na lidi. Ta křivka už klesala v půlce dubna a oni pořád ty restrikce přitvrzovali.
Při restrikcích se prodlužují fáze, ale tvar křivky, respektive 2. derivace zůstává stejná. Z toho je zřejmé, že to řídili naprostí idioti a źa rádce měli matematické diletanty. Furt jim nebylo jasno kolik je ve skutečnost vyléčených. Těch je nyní více než 5 milionů. Jinak by křivka stoupala, i když mírněji.

0 hlasů

Tak ať Babiš uvolní ministra a nechá si tho Prymulu. Ministr alespoň bude mít čas si zaskočit k holiči. A zase zkusit někde jinde dělat svoje show. Manekýn jisté firmy.

1 hlas

Německá Koalice ochotných: Domácí vězení pro Evropany, amnestie pro ilegální imigranty. K tomuhle využili epidemii! Statisíce dalších již čekají na hranicích. Výměna národů za rasu "euronegroidů" pokračuje naplno

SOEREN KERN upozorňuje, že mnohé země EU používají epidemii jako kouřovou clonu k dalšímu "rozpuštění" stovek tisíc migrantů mezi krizí postižené národy

Evropské vlády využívají pandemii koronaviru jako kouřovou clonu k udělování hromadných amnestií – k legalizaci pobytu - stovkám tisíc ilegálních imigrantů z Afriky, Asie a Středního východu.

Zatímco Evropa zažívá bezprecedentní hospodářský šok a desítky milionů Evropanů přišly o živobytí, ilegálním migrantům je v Evropě automaticky poskytováno bezplatné bydlení a bezplatná zdravotní péče.

V Itálii,
kde se očekává, že veřejný dluh letos vzroste na 160 % HDP, oznámila levicová koaliční vláda plán na udělení amnestie nejméně 600.000 migrantů pobývajících v zemi ilegálně. Povolení k pobytu má být platné zpočátku jen po dobu šesti měsíců, ale poté může být samozřejmě donekonečna prodlužováno.

Takzvaný Marshallův plán pro zemědělství vymyslela ministryně zemědělství Teresa Bellanova, která tvrdí, že migranti jsou důležití, protože během koronavirové krize sklízejí úrodu a starají se o seniory. Odpůrci tohoto plánu namítají, že v Itálii v současné době pracuje v zemědělství nebo v oblasti péče o seniory pouze velmi malý počet ilegálních migrantů bez platných dokladů.

V Itálii pracuje každý rok legálně přibližně 100.000 zemědělských dělníků z východní Evropy, ale letos to v důsledku pandemie koronaviru kvůli zákazům cestování není možné. Podle zemědělských odborů chybí v zemědělství aktuálně 200.000 pracovníků. Toto číslo odpovídá zhruba jedné třetině ilegálních migrantů, jejichž pobyt v Itálii by ministryně Bellanova chtěla legalizovat.

Bývalý ministr vnitra Matteo Salvini, který nyní vede opozici, prohlásil, že je pro dočasné udělování pracovních povolení těm, kteří v současné době pracují v zemědělství, ale masová amnestie stovek tisíc migrantů je neospravedlnitelná. Navrhl alternativní plán: Nezaměstnaní imigranti, kteří pobývají v zemi legálně a pobírají sociální dávky, by měli být povoláni na práci v zemědělství.

Matteo Salvini řekl, že legalizace pobytu stovek tisíc ilegálních imigrantů je "fackou do tváře" milionům nezaměstnaných Italů. Varoval, že by tento krok mohl také vyvolat novou vlnu ilegální imigrace do Itálie. Teresa Bellanova pohrozila svojí rezignací, pokud nebude po jejím.

Ačkoliv se výzvy k masové amnestii ilegálních migrantů objevovaly již několik let před koronavirovou krizí, byly v předchozí vládě důsledně blokovány Matteem Salvinim a jeho stranou Lega. Současná vláda, vládnoucí od září 2019, je k ilegální imigraci daleko liberálnější. Zdá se, že ministryně Bellanova, podporovaná skupinami aktivistů, nyní využívá demokratické vakuum vytvořené nouzovým stavem kvůli koronaviru k vyhlášení amnestie bez souhlasu parlamentu.

V Portugalsku
vláda 28. března 2020 oznámila, že se všemi migranty, kteří čekají na vyřízení žádosti o azyl, bude nejméně do 1. července zacházeno jako s trvalými rezidenty, aby měli během pandemie koronaviru přístup k veřejným službám. Ilegálním migrantům tak byl poskytnut přístup k lékařské péči, sociálním dávkám, bankovním účtům a pracovním a nájemním smlouvám. Tento krok Portugalska vyvolal výzvy k masovým amnestiím ilegálních migrantů i v ostatních evropských zemích.

U sousedů
8. května 2020 informoval německý deník Die Welt o dokumentu uniklém z Evropské agentury pro pohraniční a pobřežní stráž (Frontex), podle něhož se agentura připravuje na nový příliv migrantů na hranici mezi Řeckem a Tureckem, jakmile turecká vláda zruší omezení zavedená v důsledku pandemie koronaviru:

"Omezení týkající se nemoci COVID-19 byly postupně zrušeny ve většině provincií Egejského regionu, ale v provinciích Canakkale, Istanbul a Izmir jsou omezení stále v platnosti. Až bude v těchto provinciích obnovena svoboda pohybu, lze očekávat masivní přesuny migrantů směrem k řecko-turecké hranici."

Ministr vnitra spolkové země Sársko Klaus Bouillon (CDU) v rozhovoru s deníkem Die Welt řekl, že německá veřejnost by už další vlnu ilegální migrace nepřijala vlídně:

"Ochota přijímat migranty je dnes v naší zemi nižší. Pravděpodobně bychom už nebyli schopni aktivovat dostatek dobrovolníků. Velkým problémem je kromě toho i absorpční kapacita."

"Mezi obyvatelstvem je velká nespokojenost, protože každý migrant, který sem přijde, má okamžitě právo na sociální dávky a lékařskou péči a má dokonce přednost před někým, kdo zde celý život pracoval."

https://www.protiproud.cz/politika/5115-nemecka-koalice-ochotnych-domaci-vezeni-pro-evropany-amnestie-pro-ilegalni-imigranty-k-tomuhle-vyuzili-epidemii-statisice-dalsich-jiz-cekaji-na-hranicich-vymena-narodu-za-rasu-euronegroidu-pokracuje-naplno.htm

Invaze prostě pokračuje naplno - a nyní ještě zesílí.

CZEXIT

1 hlas

Bez Prymuly by se na začátku té epidemie ministerstvo zdravotnictví bylo zhroutilo. Nevděk světem vládne!

0 hlasů

U Prymuly je problem, ze je to typ cloveka, ktery kazdy tyden tvrdi neco jineho a predevsim kvuli prachum udela cokoliv pro kohokoliv. Vysledkem je jeho lonska cesta do Ruska, kde chtel podnikat a z toho duvodu dnes nemuze dostat bezpecnostni proverku. Proto dnes vsude kvaka, ze on prece zadnou nepotrebuje. Proc tedy on, clovek bez bezpecnostni proverky taji nektera cisla o pandemii?

3 hlasy

On Prymula je jako slon v porcelánu. Nejprve začal s virusem zacházet, jako by to byl mor, zavádět celoplošné restrikce kvůli 3 nemocným. Ti toho hned využili, začali kšeftovat s testama a náhubkama. Pak zase jim chtěl zkazit kšef promořováním. On měnil různě názory ale nikdy neříkal pravdu.

Přece je úplně fuk, kde se ti lidi nakazí. Prej noční bary do 22:00. Když v nemocnicích není žádný nemocný, proč se s vtím dělá takový povyk?!
Pár pohlupavců se nechá otestovat. I když jsou pozitivní a nemají příznaky, zavařili zasměstnavatelovi, že 200 lidí v karanténě, jak kdyby měli mor.

0 hlasů

On Prymula je jako slon v porcelánu. Nejprve začal s virusem zacházet, jako by to byl mor, zavádět celoplošné restrikce kvůli 3 nemocným. Ti toho hned využili, začali kšeftovat s testama a náhubkama. Pak zase jim chtěl zkazit kšef promořováním. On měnil různě názory ale nikdy neříkal pravdu.

Přece je úplně fuk, kde se ti lidi nakazí. Prej noční bary do 22:00. Když v nemocnicích není žádný nemocný, proč se s vtím dělá takový povyk?!
Pár pohlupavců se nechá otestovat. I když jsou pozitivní a nemají příznaky, zavařili zasměstnavatelovi, že 200 lidí v karanténě, jak kdyby měli mor.

0 hlasů

Obcházení ministra Vojtěcha Prymulou i Babišem není v pořádku.

0 hlasů

Prymuly bude potřeba, až se u nás bude všeobecně zavádět čínská medicína. Už v tom má praxi z Hradce

3 hlasy

Horší byl akorát Bojar z charty chcaní do díry a sraní od dementního šulina Havla čuráckého slizkého vylhaného odporného slepičího konfidenta policie a estebáka díky nim budou v kauze plazmy platit lidé 20 miliard Josefu Štávovi a ten se ted může jen smát. A za takové idioty jako byl dementní šulin Havel se můžeme stydět!

1 hlas

Obavam se, ze sdeleni je dost pofiderni.Ten lapsus s tou púlasmou udelal myslim ministr co byl pred doc. Bojarem....No a nas stat to zrejme zaplati..

0 hlasů

Naty zloděje jako byl Bojar a před nim to bylo. Jen on a dementní šulin slizký vylhany zkur koko čuráckýs knírem slizky slepičí Havel. Odporná zrůda orangutaní držka a špina zlodějska čurácká! Konfident policie a práskáč STB Karel Sabinažaba čurácká retardovaná! Ostuda kriminálnik z OF a krypl!

0 hlasů

Nejen čínská medicína, ale hlavně sledování všech a sociální kredit, tady zatím maskované jako "chytrá karanténa".

1 hlas

To je přece součást čínské mediciny

0 hlasů
Časopis Týden

Předplaťte si časopis Týden

V čísle 17/2020 najdete >
Týden

Sedmička

Exkluziv

Interview

Sedmička křížovky

Sedmička křížovky XXL

Sedmička Naše životy

Týden Historie

TV Barrandov

Kino Barrandov

Barrandov Krimi

Barrandov News


Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie. Více informací najdete ZDE.