Babiš navrhl odvolání ministra dopravy Kremlíka

Domácí
20. 1. 2020 17:45
Ministr dopravy Vladimír Kremlík.
Ministr dopravy Vladimír Kremlík.

Ministr dopravy Vladimír Kremlík (za ANO) končí. V pondělí návrh na jeho odvolání podal premiér Andrej Babiš (ANO). Důvodem je předražená zakázka na e-shop pro elektronické dálniční známky za 400 milionů.

Zakázku na informační systém a e-shop pro elektronické dálniční známky za 401 milionů korun získala od Státního fondu dopravní infrastruktury bez soutěže společnost Asseco Central Europe. Způsob přidělení a cenu zakázky kritizuje opozice, zásadně se nelíbila ani Babišovi. "Není možné takto nakládat s prostředky daňových poplatníků a není možné, aby úředníci, když máme zákon o státní službě, si dělali, co chtějí," vysvětlil rozhodnutí Babiš.

Vedením resortu má být podle jeho návrhu pověřen vicepremiér Karel Havlíček (za ANO). Premiér očekává, že vicepremiér Havlíček bude funkci šéfa dopravy zastávat trvale. Změna může podle něj být základem perspektivní fúze ministerstev.

Autor: - red -Foto: , MD ČR

Další čtení

Svátky 5. a 6. července se zákazem prodeje neomezují, uvádí inspekce

Domácí
2. 7. 2026
ilustrační obrázek

Kvůli vlně veder klesl kyslík v Dyji na nulu. Ryby uhynuly, část se podařilo zachránit

Domácí
2. 7. 2026
ilustrační obrázek

Počasí v Česku se uklidní, tropy střídá slunečno. Déšť se vrátí o víkendu

Domácí
2. 7. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ