Rozhovor
Benda: Začala nová kulturní válka proti církvím

08.01.2019 05:45 Rozhovor

Zdanění církevních restitucí je nesmyl, komunisté a vláda cílí na city a závist, říká dlouholetý poslanec ODS MAREK BENDA.

Zpět na článek

Nejdiskutovanější názory

 • Ďury - (6 hlasů) 08.01.2019 10:18

  Jedna z církví, která dostala od státu peníze v rámci "církevních...

 • daniel Pink (6 hlasů) 08.01.2019 09:13

  863000 lidi se topi v exekutorskem teroru a Marecek se stara a osud...

 • Jan Novak (6 hlasů) 08.01.2019 06:25

  Benda asi zacal studovat Plzenskou Bohosloveckou Fakultu .

 • Drahomil Černohorský (6 hlasů) 08.01.2019 08:11

  Kdyby Ježíš Kristus viděl, v jakou chamtivou, nenažranou a pedofilní...

 • Bob Kadet (4 hlasy) 08.01.2019 11:34

  Disidentský synek Benda je údajně jedním z služebně nestarších...

Vložte nový příspěvek

Pro přidání vlastního názoru musíte být přihlášen.

Přihlášení | Registrace

Diskuzní příspěvky

Nesmysl jsou cirkevni restituce. Jsou i v rozporu s jejich náboženstvím.
Benda už zapomněl, že církevní restituce začaly podvodem. A byly schváleny převahou jednoho hlasu odsouzeného poslance ODS Pekárka.

0 hlasů

prvni oddeleni cirkvi od statu o kterem vim bylo uzakoneno v usa.demokracie.dary cirkvim se nezdanuji a cirkve take ne.a stat je neplati.

2 hlasy

Někdo Vám ukradne kolo.
Po nějaké době jej okolnosti donutí vám ho vrátit. Zloděj mezitím kolo poničil a nakonec se ho zbavil, takže troska má nového majitele.
Co teď?

Když se kolo vrátí okradenému, bude poškozena další osoba.

Dohoda nakonec zní: ten, kdo kolo odcizil, vyplatí postiženému částečnou finanční náhradu, navíc v několika splátkách.
Podepsáno, první splátka je vyplacena.

Ale zloději se to nelíbí: „Proč bych ti měl darovat tolik peněz“,
říká okradenému,
„musíš nějaké peníze vrátit a budeme tomu říkat daň“.

0 hlasů

„Tak jako hejno krkavců snesli se na tuto zemi, aby vyklovali každé zrnko zlata a stříbra. Nemají slitování. Jejich srdce zjedovatěla touhou po bohatství. Se vším kupčí, všechno prodávají. Chceš pokřtít dítě? Zaplať! Chceš loupit a vraždit? Zaplať a bude ti odpuštěno. Ale pak, kdyby sám ďábel zaplatil, vstoupil by na nebesa? A za peníze takto vydřené z chudého lidu koně krásné chovají, čeleď nepotřebnou drží, v kostky hrají a na své kuběny drahé kožichy věší, zatímco Kristus chodil bos a neměl, kde by hlavu složil.“
Mistr Jan Hus.
Tak co tomu říkáte vyžraní preláti? Již jste z té zlodějny odvedli desátek Vatikánu??

3 hlasy

obrezat-zaplat.do synagogy-zaplat.svatba-cvakej.kosher zranec-cvakej.manischewitz lemtej-cvakej.a semiti zidi u nas dostali nejen jednu,ale hned dve restituce a 3 granty asi do nekonecna.ta prvni restituce jim dala cash,kdyz nikdo po 1989 roku penize nemel.tim se dostali ke korytu podvodnym zpusobem.restituce byla za udajny utisk semitu zidu v Cechach.ten se ofsem nekonal a naopak,semiti zidi a opec mela cvakat za odstrel heydricha Cechum.

1 hlas

Proc komousi-stb vystupuji proti cirkvi, krestanstvi a nasim hodnotam?

Veri jen Kremlu, Internacionalu a jsou to materialiste.
Proste komuniste jsou na prachy, zajima je jen majetek.

Proc myslite, ze ten komunisticky "blahobyt" najednou zmizel jako para nad hrncem ..?
Vse bylo rozkradeno, viz komuniste Babis, Klaus, Zeman - vysledek rozkradani Ceskoslvenska..

2 hlasy

Pomateny trdlo!, vykradeni Ceskoslovenska prislo pred koncem valky kdyz germanska Nazi vykradla do posledniho kousku zlata Ceskoslovenskou Narosni Banku. Viz Wikipedie, Google: Nazi gold a vse ukradeny poslali do uschoven za oceanem

0 hlasů

Vypadá to stupidní@chybo přírody že ti z toho rozkrádání vypadli flanďáci, v čele s nenažranými katolíky. Kteří malinko pustili k lizu i sekty které před rokem 1948 nic neměli a neexistovali. A co z toho ty pakosto budou komunisté mít?? Oni dostanou z té flanďácké církevní zlodějny nějaké peníze. Nota bene v PS prohlasované o jediný hlas krimoše!

2 hlasy

Začíná být čím dál tím víc vizuálně podobnej svýmu odppornýmu slizkýmu fotrovi. Ať vypadne z tlamy tohohle demetního plzeňskýho rychloprávníka cokoli, je to vždycky perla.

4 hlasy

Disidentský synek Benda je údajně jedním z služebně nestarších poslanců. Pokoušel se již za komunistů studovat VŠ (ó jak byly ty děti disidentů šikanováni), ale pro velký úspěch byl po roce 1990 odejit, taktéž se mu zadařilo i na druhé VŠ.Kvůli tomu že prý nezná zajyky. Uspěl až na "námé" právnické fakultě v Plzni. Ve své nezměrné drzosti si u medvídka Mývala pokoušel udělat i JUDra. Podle hodnotitele plné pravopisných chyb, žádající si zopakování základní školy. Rovněž obsahově nesplňovala podmínky rigorózní práce. Údajně Mareček neuměl nastavit řádkování ve Wordu na 1 1/2. Jak se vyjádři medvídek Mýval, v jeho práci kontroloval myšlenku (téma restitucí) a ne počet písmen. Nakonec se ten lumen doktorem obojího práva nestal. A tohle stvoření dělá šéfa ústavně právního výboru PS. Co lze od něho očekávat za výstup?? Proč si to vymývání mozků církev nefinancuje sama jako jiné spolky. Když budu chtít létat v Aeroklubu, tak mi taky nikdo nedá ani floka a vše si musím zaplatit.

4 hlasy

nezná jazyky...

0 hlasů

Jedna z církví, která dostala od státu peníze v rámci "církevních restitucí", je i Apoštolská církev.
Statistika k Apoštolské církve:
• Registrace: 1989
• Počet duchovních v roce 2005: 156
• Počet duchovních v roce 2010: 184
• Počet věřících v roce 2011: 4934
• Počet věřících na jednoho duchovního v roce 2011: 27
• Výše roční finanční podpory od státu v roce 2011: 48 529 000 Kč
• Výše finanční náhrady podle navrhovaného zákona o majetkovém vyrovnání s církvemi: 1 056 336 374 Kč.
• Výše náhrady na jednoho věřícího 214 093 Kč!
Může tento naprosto evidentní podvod církví a Nečasovy vlády ospravedlnit? Vždyť ta církev v roce 1948 vůbec neexistovala, komunisté jí tedy nemohli ani nic zabavit, "církevní restituce" by se na ni vůbec neměla vztahovat a přesto dostane od státu přes 1 miliardu!

6 hlasů

Jen pro informaci:
Římskokatolická církev se zřekla 20 % finanční náhrady ve prospěch menších církví.

Proto finanční náhradu také dostanou církve, které u nás začaly působit až po roce 1948 a kterým stát nic nezabavil.

2 hlasy

federace opci zidofskych dostala dve restituce,nezrekli se niceho a naopak se jeste domohli trech grantu na dobu nekonecnou.udajne,utlacovani semitu zidu Cechy,o kterem nevim.naopak semiti zid-nazi utlacuji a okradaji nas.poto to potrebuje VYKOPAT.zaslibena zeme vola!shalom.

1 hlas

jo mireček - to je takovej debílek - nic neumí ,v životě nepracoval , klasická modrá savka z ods, titul získal neoprávněně ale v polititce se drží zuby nehty jen aby mu to koryto nevzaly

2 hlasy

Člověk - příživník, který nikdy nepracoval a nepozná hodnotu práce a peněz, které za ni obdrží, který "vystudoval" plzeňská práva může rozdávat rozumy akorát tak v pomocné škole. Měl by si přečíst trochu o historii katolické církve, jak to bylo doopravdy s jejím majetkem a jak k němu přišla a kdo měl skutečný a historický vliv na církevní majetek, neplácal by hloupé populistické žvásty. A kdyby byl slutečně právník, věděl by, že když platí zákon o daních pro všechny, měl by platit i pro katolickou (nebo pedofilní) církev taky!

3 hlasy

Jak mohl tento chudák vystudovat nějakou školu ???Ten by se nehodil ani na hlídače na parkovišti !!!!Ale v Praze to je pojem !!!No jo on má take udělanou vysokou školu v Plzni že by to bylo tím ????

4 hlasy

Pamatuju, když starej é, é, Benda přitáhl di Sněmovny mladého chytrolína, hned po maturitě a tento parazit tam, až na krátké období, kdy nebyl zvolen ( byl z toho konsternován, při pomyšlení, že by musel pracovat, jako ostatní plebejci, za almužnu) a krásně nám tam zestárnul a zešedivěl a vystudoval v Plzni a živíme ho dál.

4 hlasy

863000 lidi se topi v exekutorskem teroru a Marecek se stara a osud fararu aby meli na tatranky pro mlade ministranty On je symbolem posametoveho humusu a ODS rezirovane rozkradacky spolecne s Kalouskem Klausem Nemcovou....

6 hlasů

Za exekutorsky teror muzes podekovat Klausovi-Zemanovi-Babisovi-Okamurovi...
Cili - vitacum ruSSaku.., stb-komousum..
Viz financovani voleb prezidenta, a lidi v SPD, napr.

2 hlasy

Woe, první exekutorský zákon podepsal Zeman a Venca flaška. Tím StBákem myslíš Vencu??

1 hlas

863000 lidi se topi v exekutorskem teroru a Marecek se stara a osud fararu aby meli na tatranky pro mlade ministranty On je symbolem posametoveho humusu a ODS rezirovane rozkradacky spolecne s Kalouskem Klausem Nemcovou....

0 hlasů

Jsem pro se s církví vyrovnat, jen se mi nelíbí stanovený datum od kdy. Ten nastavili zkorumpovaní politici za ODS, ČSSD, KDU, a další. Takhle se tu stala další nespravedlnost, platit musí ti co nikomu z církví neublížili a navíc budou okradeni o pozemky a nemovitosti. Řekneme to takhle, vyrovnání za 2 tisíce let by se hodilo, církev se jen omluvila za páchané zlo, mnoho lidí bylo zabito a trpělo či byli trestáni za nic a museli pro církev dělat otroky. Toto je spravedlnost, církvím by měla stačit omluva a nic víc, nebo vyrovnání od počátku. Církev by měla zaplatit odškodné všem , které okradla, ponížila či zotročila a nechala zabít ve jménu boha či na ohňové hranici .
Takže takhle chápu spravedlnost. Tak jak to naši zkorumpovaní politici zařídili, dopustili se zrady svých občanů, podvedli je a okradli a za to by měli sedět před soudem, ale věřte boží mlýny melou pomalu, ale jistě, tato nespravedlnost se jednou bude napravovat, pokud nás všechny i s církvemi nesemele islám.

4 hlasy

V Prusko to bylo před více než 100 lety kdy financování církví (neboli "v státu existujících náboženských společností s korporativními právy") přešlo od státu k členům těch společností - zavedením "církevní daňe" ve formě kterou se zná dodnes.

Některým na straně církví se to tenkrát také nelíbilo, ale mě se to zdá jako docela kompromisní řešení které zohlednilo i "problém" toho když se za Bismarcka škrtlo veškeré výdaje církvím dokud jejích představitelé neuznávají říšské zákony (což bylo v době kdy například představitelé ř.katolické církve tvrdili, že jejích Papéž je prostě z principu neomylný) - jakože tou "církevní daní" více svobody pro církve než když žijí z ruky státu - a na druhou stranu i motivace pro církve dohlédnout na vlastní účetnictví místo žití si na vysoké noze.

To celé je však co vím docela unikát.

1 hlas

Ale jdi ty brepto. Vždyt ty církevní restituce jsou v mnoha směrech špatně a jejich charakter podtržen tím jedním hlasem vězenským. Všeho s mírou a rozumem.

3 hlasy

Už při pohledu na toho jelimánka,politickou vyžírku a jelito je mi na zvracení

3 hlasy

Kdyby Ježíš Kristus viděl, v jakou chamtivou, nenažranou a pedofilní obludu se katolická církev změnila, urval by nohu od stolu a všechny ty pedofilní dědky utloukl jako krysy.

6 hlasů

Církve do 21. století nepatří . Kvůli nim v minulosti i současnosti bylo zabíjeno miliony a miliony lidí… PRO NĚCO NAHOŘE co neexistuje. Staví na naivitě lidí či potřebě V NĚCO VĚŘIT .. když jsem sám neschopen vyřešit problém… kdyby byl Mohamed či bůh přece nedopustí stav kdy fousáč souloží jako pes zezadu fousáče a ještě by chtěl vychovávat děti..

4 hlasy

Benda asi zacal studovat Plzenskou Bohosloveckou Fakultu .

6 hlasů
Časopis Týden

Předplaťte si časopis Týden

V čísle 6/2022 najdete >
Týden

Sedmička

Exkluziv

Interview

Instinkt

VIP svět

Týden rozhovory

Týden speciál

Sedmička křížovky

Sedmička pro ženy

Sedmička Krimi

Sedmička Extra

TV Komplet

Sedmička Retro

TV Barrandov

Kino Barrandov

Barrandov Krimi