Andrej Babiš
Bohoslužby budou povolené od 27. dubna, od 8. června neomezeně

17.04.2020 09:57 Aktualizováno 17.04. 10:18

Stát zřejmě umožní od 27. dubna za určitých podmínek konání veřejných bohoslužeb a náboženských obřadů. Premiér Andrej Babiš (ANO) v pátek řekl Rádiu Z, že podle jeho návrhu by se bohoslužby zpočátku mohly konat za účasti nejvýše 15 osob, od 11. května třiceti a od 25. května maximálně padesáti lidí, a to za dodržení hygienických pravidel či rozestupů platných kvůli šíření koronaviru. Od 8. června by už akce v kostelech neměly být omezeny počtem účastníků.

Zpět na článek

Nejdiskutovanější názory

Vložte nový příspěvek

Pro přidání vlastního názoru musíte být přihlášen.

Přihlášení | Registrace

Diskuzní příspěvky

Zlé, zlé zprávy. Pošleme jim naše vojáky! EU a NATO jen přihlížejí! Analytik Štefec o hrůze, kterou zažívají Řekové

„Za Prahu se dnes bojuje na Lesbu a obecně na řecko-tureckých hranicích. Určitě ne u Kábulu nebo u Bamaka,“ píše na svém facebookovém profilu bezpečnostní analytik Jaroslav Štefec (BOS). Situace na řecko-tureckých hranicích dle něho již dospěla do válečného stavu, a Evropská unie společně s NATO tomu přihlížejí. Štefec se zamyslel, co by mohlo následovat.

Podle bezpečnostního experta se Řecku z Evropské unie dostalo jen „mudrování nad jeho ‚nelidským‘ přístupem k hordám, obsazujícím nekontrolovatelně jeho území a chovajícím se na něm ve stylu invazní armády, a trestání zemí, odmítajících distribuci těchto ‚dárečků‘ na svá vlastní území“.

NATO se chová „jako zbabělý mamánek se svaly vyháněnými steroidy v posilovně, schopný vytahovat se na každého, který ale v okamžiku, když má pomoci a ukázat, že ty svaly nemá jen na ozdobu, začne kňučet a dělat, že nic nevidí“. „Turecko i Řecko jsou členskými zeměmi Aliance. Obě mají právo v případě napadení požádat ostatní členské státy i vedení NATO o aktivaci článku 5 Severoatlantické smlouvy. Tlak na Řecko, vyvíjený ze strany USA, Německa a Francie (de facto tedy z vedení EU), aby se tohoto kroku zdrželo, je enormní,“ popisuje.

„Otázka zní, co se stane, požádá-li o totéž Turecko. Na základě ‚napadení Řeckem‘, rozuměj legitimní vojenské obranné akce Řecka proti stále drzeji provokujícím tureckým letadlům či lodím. Mám čím dál neodbytnější pocit, že Německo a Francie, o poloislámských zemích Beneluxu ani nemluvě, se jen třesou na to, aby k tomu skutečně došlo a ony mohly této výzvy uposlechnout. Vzpurné Řecko, kolébku evropské civilizace, je třeba potrestat a zadupat do země nejlépe něčím jako ‚evropskou armádou‘. Byť formálně neexistující. Ostatní potenciální vzbouřenci, například země V4, si už pak dobře rozmyslí stavět se na zadní, ať už ve věci distribuce migrantů, nebo odzbrojování občanů,“ přikládá.

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Zle-zle-zpravy-Posleme-jim-nase-vojaky-EU-a-NATO-jen-prihlizeji-Analytik-Stefec-o-hruze-kterou-zazivaji-Rekove-620947

CZEXIT

0 hlasů




Časopis Týden

Předplaťte si časopis Týden

V čísle 08/2024 najdete >




Týden

Sedmička

Interview

Instinkt

TV Barrandov

Kino Barrandov