Ani <span>druhé kolo</span> nerozhodlo, ve hře stále Klaus i Švejnar

Domácí
15. 2. 2008 15:53
bez popisku 45166
bez popisku 45166

Ani druhé kolo prezidentské volby nerozhodlo. Do třetího kola postupují oba kandidáti: Václav Klaus i Jan Švejnar. Klaus získal 141 hlasů, Švejnar  jen 126. Ztratil tak deset volitelů.

Pro Klause v prvním kole druhé volby zvedlo v Senáru ruku 48 lidí, ve sněmovně 93, celkem tedy 141 zákonodárců. To by mu ve třetím kole otevřelo cestu na Hrad. Jeho konkurenta Švejnara volili 104 poslanci a také 32 senátorů. Oficiální výsledky zveřejnil šéf sněmovny Miloslav Vlček.

SLEDUJTE ON-LINE REPORTÁŽ Z VOLBY NA HRADĚ ZDE.
PŮVODNÍ FOTOGALERII Z DNEŠNÍ VOLBY SI PROHLÉDNĚTE ZDE. 

Pro Klause hlasoval odbojný poslanec Evžen Snítilý. Sociální demokraté ho za jeho rozhodnutí dnes ráno vyhodili z poslaneckého klubu. "Pokud bude zvolen Václav Klaus, stane se tak díky třem korupčním hlasům," řekl po volbě šéf ČSSD Jiří Paroubek na adresu poslanců Snítilého, Melčáka a Pohanky.

Ministryně bez portfeje ze Strany zelených Džamila Stehlíková vyrazila domů za nemocnou poslankyní Olgou Zubovou, aby dorazila na třetí kolo volby. Zelení požádali o přerušení schůze. Poslanci začnou opět zasedat v 17.10 hodin.

Připravujeme podrobnosti.

Foto: Lucie Pařízková

Autor: - red -

Další čtení

Kauza Dozimetr se týká korupce v  pražském dopravním podniku

Kauza Dozimetr se rozrůstá: Z korupce obvinili dalších 17 lidí a čtyři firmy

Domácí
Aktualizováno: 7. 11. 2025 16:46
Policejní pes - ilustrační foto

Velká šťára ve věznici v Rýmařově. 300 dozorců odhalilo telefony, drogy i nůž

Domácí
Aktualizováno: 7. 11. 2025 14:25
Podpis koaliční smlouvy ANO, SPD a Motoristů

ODS, SPD a Motoristé dostali pokutu za volby. Porušili zákon

Domácí
7. 11. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ