<span>Do duelu nepůjdu,</span> napsal Klaus Paroubkovi

Domácí
1. 2. 2008 14:01
Prezident Klaus a kandidát na prezidenta Jan Švejnar.
Prezident Klaus a kandidát na prezidenta Jan Švejnar.

Prezident Klaus a kandidát na prezidenta Jan Švejnar.Prezidentu Václavu Klausovi dochází trpělivost se šéfem ČSSD Jiřím Paroubkem. Napsal mu dnes nečekaně ostrý dopis, v němž definitivně odmítl televizní duel s kandidátem socialistů Janem Švejnarem.

"Nevím, z čeho pramení vaše poněkud obsedantní fascinace televizními debatami," vzkázal prezident do Lidového domu.

Paroubek po přečtení odpovědi prohlásil, že dopis považuje za arogantní a nehodný člověka, který zastává úřad prezidenta republiky. "Chápu, že pan prezident se oprávněně obává výsledků prezidentské volby, ale myslím, že jednou ze základních politických ctností je odvaha," sdělil Paroubek. Konstatoval, že Klaus "prostě nemá odvahu" jít do standardní televizní debaty se svým oponentem, protože by na něj "nestačil".

Sám předseda ČSSD Paroubek tento týden napsal Klausovi už dvakrát. Nejprve se ho ptal na údajný obchod s lidovci, kteří za jeho souhlas s církevními restitucemi budou v prezidentské volbě hlasovat s ODS.

Ve čtvrtek ho pak Paroubek opakovaně vyzval, aby se se Švejnarem střetl v televizní debatě. Přitom oba se utkali už na úterním zasedání senátorského klubu ČSSD, který živě přenášela televize. "Se snahou udělat z volby prezidenta za každou cenu mediální show nemohu souhlasit," napsal prezident (celé znění si přečtěte ZDE).

Foto: Robert Zlatohlávek  

Autor: - red -

Další čtení

Devět z deseti solárů v Česku využívá čínské technologie. Co to znamená pro bezpečnost?

Domácí
14. 10. 2025
ilustrační foto

Za mučení vězenkyně dostali dozorci podmínky. A vyhazov

Domácí
Aktualizováno: 14. 10. 2025 16:52
Motorista Filip Turek

Pokud jsou výroky Turka pravé, ministrem být nemůže, prohlásil prezident

Domácí
Aktualizováno: 14. 10. 2025 17:03

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ