Zeman a Klaus si už volali. Teď se řeší, co s "první slečnou"

Domácí
28. 1. 2013 17:15
Kateřina Zemanová se aktivně zapojila do předvolební kampaně svého otce, nablízku mu chce zůstat i nadále.
Kateřina Zemanová se aktivně zapojila do předvolební kampaně svého otce, nablízku mu chce zůstat i nadále.

Štáb nově zvoleného prezidenta předpokládá, že se Miloš Zeman s dosluhující hlavou státu Václavem Klausem setká nejdříve příští týden. "Zatím si telefonovali," řekla mluvčí Zemanova týmu Hana Burianová. Podle ní si Zeman rovněž volal se svým soupeřem ve druhém kole volby Karlem Schwarzenbergem (TOP 09).

Zeman a Klaus se často potkávali jako předsedové ODS a ČSSD, teď se uvidí jako dosluhující a nově zvolený prezident (archivní foto).Nyní Zeman odpočívá na Vysočině, Klaus se v úterý vrací z pracovní cesty v Chile. Do Zemanovy kanceláře mezitím přicházejí gratulace poštou i elektronickou cestou ze zahraničí i z domova, od politiků i voličů, z ambasád.

K volebnímu vítězství nad Schwarzenbergem mu po telefonu gratulovali z domácích představitelů vedle Klause například premiér Petr Nečas (ODS), šéf ČSSD Bohuslav Sobotka a předseda KSČM Vojtěch Filip, uvedla Burianová. Zeman si též volal mimo jiné se slovenským sociálnědemokratickým premiérem Robertem Ficem, maďarským prezidentem Jánosem Áderem či polským prezidentem Bronislawem Komorowskim.

Zeman si po volebním maratónu vzal oddech. Po příjezdu do Prahy, který je plánován na čtvrtek, se jeho tým spojí s kanceláří prezidenta republiky a začne řešit přebírání úřadu na Pražském hradě i program a detaily březnové inaugurace, tedy uvedení do funkce.

Koncem týdne by se rovněž mělo začít řešit budoucí působení a postavení nové první dámy Ivany Zemanové a "první slečny" Kateřiny, Zemanovy dcery, která se k programu svého otce bude připojovat podle možností a povinností ve škole.

Autor: ČTK Foto: Profimedia , archiv , DAN MATERNA / MAFRA / Profimedia

Další čtení

Jan Lipavský vede českou diplomacii od prosince 2021

Domácí
2. 7. 2025

Zlínský kraj zajistí posílení dopravy na Dny lidí dobré vůle ve Velehradě

Domácí
2. 7. 2025

Nymburskou nemocnici ochromil kyberútok, funguje v nouzovém režimu

Domácí
1. 7. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ