Za podporu Izraele
Bojovník za svobodu Zeman zařazen Židy mezi 100 vlivných lidí

19.09.2017 06:22

Americký židovský fond udělil v New Yorku prezidentu Miloši Zemanovi cenu Bojovník za svobodu. Ocenil ho za dlouhodobou podporu Izraele a Židů. Cenu Zeman převzal na galavečeru, který uspořádal časopis The Algemeiner.

Zpět na článek

Nejdiskutovanější názory

Vložte nový příspěvek

Pro přidání vlastního názoru musíte být přihlášen.

Přihlášení | Registrace

Diskuzní příspěvky

Rezident je bojovnik za svobodu..?)

0 hlasů

:-):-):-) já se pos..u :-):-):-)

1 hlas

Tak to chce pleny.

0 hlasů

Například Albert Einstein ale i někteří členové pruských vlád, tj. například Otto Braun, Rudolf Breitscheid, Carl Heinrich Becker, byli členem výboru který měl za úkol seznámení veřejnosti ohledně aspirací na vytvoření židovského národního státu v souladu se zionismem. Pamatuje na to dnes ještě někdo také?

https://de.wikipedia.org/wiki/Komitee_Pro_Pal%C3%A4stina

0 hlasů

Mimochodem, ohledně věci co se stalo kolem doby převzetí moci se zmíněnými osobami které byly v tom výboru, tak aby se vyjasnilo, že opravdu daleko od nacistické politiky, například:

- Otto Braun utekl v březnu 1933 a nakonec byl v exilu ve Švýcarsku.

- Carl Heinrich Becker skonal 10. února 1933.

- Rudolf Breitscheid byl jeden z prvních 33 osob kterým nacisté sebrali občanství v srpnu roku 1933. Jíž v březnu emigroval do Paříže odkud potom utekl než byla dobytá, a potom byl zatčen příslušníky Vichy režimu, vydán Gestapu, a zahynul v KZ.

- Robert Weismann, další z těch 33 osob. Na začátku vlády nacistů emigroval do Československa, a dále přes Švýcarsko a Francii do USA.

- Adolf Grimme žil za nacistů v ústraní, a po kontaktu s Rudou kapelou byl roku 1942 zatčen Gestapem a odsouzen za "neudání pokusu o velezradu". Po osvobození udal Manfreda Roedera, soudce za nacistů který měl účast na odsouzení členů odboje k smrti. Ten proces nebyl dokončen jak byl prý docela zavlečen a potom zastaven, a Roeder měl po válce jíž od roku 1948 přednášky v kterých přednášel, že členové Rudé kapely zrádci, a navíc byl v jiném procesu dokonce povolán jako expert na špionážní činnost.

- Paul Löbe (který se prý znal s Edvardem Benešem) byl zatčen v rámci Krvavý týden Köpenicku v červnu 1933, a kolem půl roku ve vězení. Potom pracoval v nakladatelství a roku 1944 opět zatčen. Po válce byl deportován ze Slezska natlačen do vozů pro dobytek, a potom v západním Berlínu v SPD kde se obzvláště zasadil o potřeby vyhnanců.

- Hermann Haußmann byl 1. dubna 1933 nucen do penze a také nesměl vykonat povolání právníka.

- Hermann Pünder byl vytlačen z politické pozice nacisty roku 1933. Od roku 1939 pracoval pro armádu, a roku 1944 zatčen Gestapem.

- Max Warburg, který se měl za německého patriotu, musel roku 1938 kvůli "židovskému původu" prodat svou banku a emigrovat. Warburg-banka byla jedná z pouze dvou bank které se vrátilo původním vlastníkům, a mnohé další banky se nevrátilo.

- Oscar Wassermann se narozdíl od mnoho dalších "německo-židovských" osob silně angažoval pro zionismus, při čemž měl inciativy jako sběr finančních prostředků na koupi pozemků v rámci vytvoření Israele. Profesně pracoval v předsednictví Deutsche Bank která prý díky němu překonala bankovní krizi roku 1931 beze státní pomoci. Však byl terčem antisemitských výpadů a z předsednictví Deutsche Bank vytlačen roku 1933. V dalším roce skonal prý jako zlomený muž.

- Hermann Badt emigroval roku 1933 a roku 1946 zemřel v Tel Avivu.

- Rabín Leo Baeck se roku 1933 stal prezidentem nevládní organizace zastupující zájmy německých Židů. V roce 1939 byla ta organizace nacisty zúředněná a postupně do roku 1943 odbouraná. Leo Baeck musel roku 1943 do Terezína.

- Albrecht Graf von Bernstorff je považován za účastníka proti-nacistického odboje který i pomáhal persekuovaným Židům, a nacistickou vládu odmítl od počátku. Roku 1933 byl donucen do penze. Roku 1940 byl zatčen a nějaký čas strávil v KZ z kterého potom byl propuštěn. Roku 1943 byl opět zatčen, do nakonec koncem dubna 1945 popraven SS.

A několik dalších jmén u kterých žádné nějaké jako by se jednalo o účastníky nacistického režimu.

0 hlasů
Časopis Týden

Předplaťte si časopis Týden

V čísle 30/2018 najdete >
Týden

Instinkt

Sedmička

Faktor S

Exkluziv

Interview

MarketingSalesMedia

Top dívky

Popcorn

Sedmička křížovky

Sedmička křížovky XXL

Sedmička Naše životy

Týden Historie

TV Barrandov

Kino Barrandov

Barrandov Family

Barrandov Plus


Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.