Bezmála po dvou letech se vrací před teplický okresní soud případ Adama Řebíčka a dvou dalších policistů, kteří jsou obžalováni z braní úplatků a zneužití pravomocí. V roce 2010 je soud kvůli rozporům ve výpovědi svědků viny zprostil, krajský soud ale o rok později verdikt kvůli chybám zrušil. Všem třem hrozí až pětileté tresty.
Adam Řebíček je nyní místopředsedou představenstva a finančním ředitelem fotbalové Slavie Praha, kterou vlastní jeho bratr, exministr dopravy Aleš Řebíček.
Všichni tři policisté pracovali u teplické pobočky hospodářské kriminálky, na jaře 2010 se o nich ale začalo mluvit v médiích jako o "gangu". Roman Majerník, Adam Řebíček a Radek Turišin podle obžaloby poskytovali podnikatelům za úplatu informace a nabízeli zastavení vyšetřovaných kauz. Jejich vina se ale u prvního soudu neprokázala. Soudce Milan Ferenc v odůvodnění tehdy uvedl, že je vnitřně přesvědčený, že obžalovaní trestnou činnost páchali, ale chybí pro to přesvědčivé důkazy. Rozpory byly ve výpovědích svědků a zcela průkazné podle něj nebyly ani nahrávky rozhovorů.
Přesvědčení o vině policistů nabyl i státní zástupce a odvolal se ke krajskému soudu, který mu vloni v červenci dal v podstatě za pravdu a případ nařídil zopakovat. Konstatoval, že dokazování bylo nedůsledné a mimo jiné znemožnilo přezkoumání rozsudku. Soud prý také neodstranil některé rozpory ve svědeckých výpovědích.
Hodně rozruchu bylo okolo hlavního svědka Michala Bartese, kdysi majitele autobazaru. Mimo jiné u prvního soudu řekl, že mu těsně před začátkem procesu slíbil neznámý člověk sedm milionů korun výměnou za mlčení, prý přímo od Aleše Řebíčka, tehdy už bývalého ministra a končícího poslance. Všichni tři obvinění kvůli tomu strávili dva týdny ve vazbě. Trojice vinu vždy popírala, tvrdila, že jde o zinscenovaný a politicky motivovaný proces.