Státní zastupitelství
Čapí hnízdo: Babiš nerezignuje, pokud bude obžalován

20.04.2019 07:44

Premiér Andrej Babiš (ANO) nerezignuje, pokud ho státní zástupce v kauze Čapí hnízdo obžaluje. Předseda vlády to řekl deníku Mladá fronta Dnes (MfD). Zopakoval, že je to politický proces. Babiš je obviněný z dotačního podvodu a z poškození finančních zájmů Evropské unie, policie ho ve středu navrhla obžalovat, návrh nyní posoudí žalobce. Údajný podvod s padesátimilionovou dotací EU na stavbu areálu Čapí hnízdo vyšetřovala policie déle než tři roky.

Zpět na článek

Nejdiskutovanější názory

 • daniel Pink (6 hlasů) 20.04.2019 09:03

  a opet nahodou pred volbami....vzpominam na silenou kampan proti...

 • Simon Trefný (4 hlasy) 20.04.2019 10:49

  A co padákový vrah Kalousek ? Kdy ten bude obviněn ? Babiš - ať je...

 • Honza Hloupý (4 hlasy) 20.04.2019 14:53

  Nějak se velké části národa vytratilo, že Bureš je bolševik a udavač,...

 • Honza Hloupý (4 hlasy) 20.04.2019 10:55

  Proboha, nikdo přece nečekal, že Bureš odstoupí. Ten by neodstoupil,...

 • Jeroným Pražský jr (4 hlasy) 20.04.2019 09:21

  Babiš není žádný spasitel, jak si ho maluje asi třetina voličů. Už...

Vložte nový příspěvek

Pro přidání vlastního názoru musíte být přihlášen.

Přihlášení | Registrace

Diskuzní příspěvky

Ale co, pár koblih a vše bude odpuštěno.

0 hlasů

Nějak se velké části národa vytratilo, že Bureš je bolševik a udavač, který za výhody a peníze udával svoje známé a kolegy. Bývalý komunista je jako bývalý černoch a být komunistou neznamená zastávat nějaký světonázor, ale je to celoživotní morální deficit.

Shrnuto pro ty jednodušší, tj. zejména jeho voliče: Bureš byl, je a vždycky bude hnusná bolševická swině.

4 hlasy

Akce "Antibabiš" nabírá šílené obrátky,ale volby zanedlouho ukážou pravdu.Nevťa bude následovat své spolubojovníky Chovance, Tuhého, Laubeho a další z té vypečené partičky. Ti už se v tichosti zabezpečili a zmizeli.Vykonstruovaná fraška končí.

2 hlasy

krast se nema.uz i adama VYKOPAL starej hospodin z raje.mojzis kazal o zlatem teleti.ale bures ne a ne se poucit.a jeho kamarad ze skoly-kde byl za nase penize-marc reich.belgicky semita zid-nazi se dvema zatykaci.dokonce z brokolina!vyvlastnit a motyku do pracek.potom vykopat z raje do zidostana-zaslibena zeme vola.to same s krysou rath,seredou rittig,bakalou,janouskem,a.novakem atd.moc to krade,ti soudruzi semiti zidi.

0 hlasů

Nevím, proč ten neustálý pokřik o stíhaném předsedovi vlády. Vlastně vím, jde o primitivní pokus neschopných politiků převzít vládu. Poznali jsme jich za těch 25 let mnoho a nestáli za nic.
Jistě že Babiš jim jejich přání nesplní a nerezignuje, nemá totiž proč. ˇPodle obecně uznávaných zákonů platí presumpce neviny pro všechny naše občany bez výjimky až do doby, než by byli pravomocně odsouzeni.
Odsouzení v první instanci není konečné, existuje mnoho způsobů, jak toto odsouzení napadat a nakonec - co byste dělali, kdyby Babiš rezignoval a později dosáhl neviny? Vrátil by se zpět do původní politické pozice? Asi ne, že ano. A není síly politické, která by ho dnes mohla vlády zbavit, i když snah je mnoho, ale je to jen házení špíny a vyčítání některých kroků, stejných, za které byli jiní předsedové minulých vlád vychvalováni.
Tak už jednou pochopte, že u nás existuje demokratická společnost, i když se to některým nelíbí. I to je demokracie.

2 hlasy

Proboha, nikdo přece nečekal, že Bureš odstoupí. Ten by neodstoupil, ani kdyby ho poslal soud do kriminálu.

4 hlasy

A co padákový vrah Kalousek ? Kdy ten bude obviněn ? Babiš - ať je jakýkoli - nikoho do věčných lovišť neposlal. Profláklé a zfušované padáky toho démonického monstra na onen svět odeslaly několik lidí.

4 hlasy

On je nešil.A schválně by je taky určitě nekoupil.Takových událostí už bylo...krom toho,jak víte,že je v tomto bodě Babiš čistý?Nebo že bude čistý?

0 hlasů

Babiše jsem nevolil a volit nebudu , ale plně souhlasím s jeho slovy zejména , že nejít do politiky a tím ,že vyhnal od koryt staré struktury mohl být v pohodě jako ostatní mlčící miliardáři … "Nerezignoval bych, protože od začátku tvrdím, že je to politický proces. Že kdybych nebyl v politice, tak nikdo o Čapím hnízdě neslyšel. Na mě se stále organizují nějaké aféry, které se někdo snaží tvořit z minulosti, je to 12 let stará věc," řekl listu. Za "absolutní skandál" považuje, že je v kauze obviněná i jeho rodina. "Je to neuvěřitelná prasárna," dodal.

4 hlasy

Ano, neuvěřitelná prasárna je, když miliardář zavleče do podvodu o 50 mil. příbuzné včetně manželky a dětí.

1 hlas

Slušní mafiáni rodinu do kšeftů netahají, Babiš není slušný mafián.

1 hlas

Staré struktury nahradil strukturami novými.Úctyhodné.

2 hlasy

Babiš není žádný spasitel, jak si ho maluje asi třetina voličů. Už začínají být vidět reálné výsledky jeho vlády a ty jsou zcela jednoduché:
rozdávat dokud je z čeho, to zaručuje přízeň lidu
A tady máme kam to vede:
https://m.penize.cz/dane/405668-penize-jsme-prozrali

4 hlasy

kritika, zejména ta obecně propagovaná, je stále tatáž a velice nudná. Jde totiž o to, kdo z dnešní plejády politiků by byl lepší než Babiš.
Zatím se prezentují jen tvorové bez vlastních myšlenek, nebo, což by bylo horší, s úmyslem vládnout jak se dá a na volební sliby se vybodnout!
No tak ,páni kritikové, projevte se, kdo by byl vám přijatelnější než Babiš a proč.

2 hlasy

o to VUBEC nejde.jde o civilizaci,demokracii a korupci.

0 hlasů

a opet nahodou pred volbami....vzpominam na silenou kampan proti Paroubkovi-oznacili ho za pedofila-nyni novinarska špina CT a Bakalova stoka opet manipuluje a Babisovi poroustou preference

6 hlasů

Já si vzpomínám.Ani Paroubek se zrovna nežinýroval.Tam ovšem novinářská špína nevadila.

0 hlasů

No a kdy jindy? Myslis, ze to bude nekdo vytahovat az po volbach? Co politik, to v prvni rade podvodnik.

0 hlasů

Když ono je pořád před volbami, volební kampaň k příštím volbám začíná uzavřením volebních místností. To by nemohli obžalovat nikdy a nikoho z politiků.

3 hlasy

Jak jsem již uvedl, existuje prokletí byrokracie postupovat za každou cenu daným způsobem a je to celkem snadné. Problém je pochopit a dobře organizovat podnikatelské prostředí. Tak např. lze uznat, že má smysl dotační podpora malých firem s cílem inovativního jednání a restrukturalizace, současně ale je potřeba vědět, že malou firmu může kdykoliv převzít firma velká. Pak musí být jasně stanoveno, co má být s tou dotací. Důležité bylo dodržet věcný dotační titul resp. adresovaný předmět podnikání. Pak může jen jít o nějakou chybu v postupu. Stručně řečeno, obchodní společnosti se organizačně restrukturalizují. Dotační pravidla EU je potřeba z řady důvodů reformovat a ne z jejich disfunkcí ještě vyvozovat nepřiměřenou odpovědnost. Jak řekl A.Einstein, lidská hloupost je nekonečná..... A na pořadu dne je právě objektivní poznání, které povede do budoucnosti.

1 hlas
Časopis Týden

Předplaťte si časopis Týden

V čísle 44/2019 najdete >
Týden

Instinkt

Sedmička

Exkluziv

Interview

Sedmička křížovky

Sedmička křížovky XXL

Sedmička Naše životy

Týden Historie

TV Barrandov

Kino Barrandov

Barrandov Krimi

Barrandov News


Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie. Více informací najdete ZDE.