Celníci odhaili přes 30 nelegálních zaměstnanců

Domácí
1. 11. 2019 13:29
Ilustrační foto.
Ilustrační foto.

Celníci odhalili v Holešově na Kroměřížsku ve spolupráci s příslušníky cizinecké policie 31 zahraničních zaměstnanců vykonávajících pracovní činnost v rozporu s platnými právními předpisy. Jejich šesti zaměstnavatelům hrozí pokuta až deset milionů korun, zjistila ČTK na webových stránkách Celního úřadu pro Zlínský kraj.

Mezi cizinci podle mluvčího úřadu Dušana Janiše figurovalo 11 občanů Evropské unie, u nichž zaměstnavatelé nesplnili zákonnou ohlašovací povinnost, a dále 20 cizinců ze země, která není členem EU. "U jedné protiprávně zaměstnávané osoby byl již v minulosti vysloven zákaz pobytu, dva zahraniční občané pobývali na území České republiky zcela nelegálně," uvedl Janiš.

Případů nelegálního zaměstnávání v České republice přibývá. Inspektoři práce v minulém roce odhalili 4600 lidí, kteří pracovali na černo, meziročně jich bylo o 1665 více. Výrazně se zvýšil hlavně počet nelegálně zaměstnaných cizinců ze zemí mimo EU, především z Ukrajiny, vyplývá ze zprávy o potírání nelegálního zaměstnávání cizinců za rok 2018.

Autor: ČTK Foto: ČTK , Šálek Václav

Další čtení

ilustrační foto

Končí školní rok, žáci základních a středních škol si dnes převezmou vysvědčení

Domácí
26. 6. 2026

Vedra zvedla prodeje zmrzlin a chlazených nápojů o desítky procent, nejvíce nanuků

Domácí
26. 6. 2026
ilustrační foto

Veterináři budou kontrolovat, zda chovatelé v horku zajišťují zvířatům dost vody

Domácí
26. 6. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ