Česká černá kronika z Chorvatska: raněné děti i znásilnění

Domácí
9. 7. 2014 23:18
Dvě děti se zranily při srážce lodí (ilustrační foto).
Dvě děti se zranily při srážce lodí (ilustrační foto).

Dvě české děti utrpěly ve středu večer v Chorvatsku zranění poté, co se u ostrova Hvar srazily dvě lodě. Do nemocnice ve Splitu vážně zraněné děti dopravil vrtulník, napsal portál slobodnadalmacija.hr. Při jiném dnešní incidentu v Chorvatsku byla nedaleko Zadaru podle webu 24sata.hr znásilněna česká turistka.

Podle portálu slobodnadalmacija.hr jsou obě vážně zraněné děti dívky, na životě ale ohrožené nejsou. Jedna z nich ve Splitu podstoupila operaci hlavy, druhá je pak s mnohačetnými poraněními na jednotce intenzivní péče. Zmíněný portál s odkazem na neoficiální zdroje uvedl, že jednu z lodí kormidloval Čech, který měl dívky na palubě. Za kormidlem druhého plavidla stál Rakušan.

Češka byla znásilněna poté, co se z kempu v Biogradu asi 15 kilometrů jižně od Zadaru vydala na kole k Vranskému jezeru. Ženě se pak podařilo utéct a přivolat policii, která násilníka zadržela. Muž má podle 24sata.hr kriminální minulost, nyní je v dvouleté podmínce za nedovolené ozbrojování a brzy by měl předstoupit před soud kvůli obviněním ze žhářství.

Chorvatsko patří mezi nejoblíbenější turistické cíle českých občanů. Dovolenou tam každoročně tráví přes 600 tisíc Čechů.

Autor: ČTK Foto: , snailo86 (CC BY 2.0)

Další čtení

ilustrační foto

Češi své Ukrajince už přijali. A těm se daří zapojit do společnosti, ukázal průzkum

Domácí
1. 3. 2026
ilustrační foto

Konflikt komplikuje dovolené: Češi mají jednat s pojišťovnami a aerolinkami

Domácí
1. 3. 2026
Bývalý dominikánský klášter. Město objekt zrekonstruuje pro potřeby základní umělecké školy, oprava bude trvat dva roky.

Přestavba dominikánského kláštera v Chebu začíná, potrvá dva roky

Domácí
1. 3. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ