Pěkně draho vyšel čtyřiadvacetiletou Češku výlet po Evropě luxusním vozem jejího švýcarského přítele. Podle celního úřadu v jihoněmeckém Lörrachu musela zaplatit 39 tisíc eur, tedy v přepočtu asi 940 tisíc korun za to, že jezdila autem neschváleným k provozu v EU. Sumu nakonec gentlemansky uhradil Švýcar, který mladé ženě vůz na 14 dní půjčil.
Auto v hodnotě 127 tisíc eur (zhruba tři miliony korun) dostalo povolení ve Švýcarsku, které není členem Evropské unie. Podle německého celního úřadu platí v EU pravidlo, podle něhož musí občan unijní země používající vozidlo schválené mimo EU za ně na jejím území zaplatit dodatečný poplatek minimálně ve výši daně z přidané hodnoty ceny vozu. Platba vyměřená Češce se tak vyšplhala na 39 tisíc eur; za tuto částku je v Německu možné koupit i dvě nová auta.
Částku podle úřadu nakonec uhradil ženin přítel, a to v hotovosti. Připlatit však musel ještě pětitisícovou kauci vratnou až poté, co celníci prověří, zda mladá Češka nejednala úmyslně.
Češka musela za jízdu neschváleným autem zaplatit skoro milion
Domácí
29. 8. 2011 17:25
Češka musela za jízdu neschváleným autem zaplatit skoro milion (ilustrační foto).
Autor: ČTK Foto: Profimedia