Potravinová soběstačnost
Česko by si potraviny mělo vyrábět samo a nespoléhat na dovoz

07.05.2020 15:44

Současná koronavirová krize ukázala, jak krátkozraké je spoléhat na dovoz potravin, které si Česko dokáže vyrobit samo. Na on-line tiskové konferenci to řekl předseda Zemědělského svazu ČR Martin Pýcha. Uvedl, že mimo jiné stále chybí větší zastoupení českých potravin v obchodní síti.

Zpět na článek

Nejdiskutovanější názory

 • Franta Kocourek (8 hlasů) 08.05.2020 05:49

  SOVĚTSKÁ (EVROPSKÁ) UNIE V AKCI: Belgický premiér pohrozil Česku:...

 • Josef Kudrna (6 hlasů) 07.05.2020 16:49

  Můj švára pracuje v jednom velkém moravském ZD. Prý zrušili pěstování...

 • aztek polni (5 hlasů) 07.05.2020 16:53

  Družstva byly bohužel vykradeny po roce 1990 jistým Kubátem a pravá...

 • aztek polni (5 hlasů) 07.05.2020 16:12

  Přesně tak a byli jsme zemědělská velmoc a ted nám sem Polsko valí ty...

 • Karel Kačaba (4 hlasy) 08.05.2020 05:50

  Sobotkův první náměstek na ministerstvu financí objevil Ameriku.

Vložte nový příspěvek

Pro přidání vlastního názoru musíte být přihlášen.

Přihlášení | Registrace

Diskuzní příspěvky

Za celých 30 let pracovali souběžní mocipáni na likvidaci potravinové soběstačnosti nezájmem o zemědělství až pohrdlivým přístupem k této jediné hodnototvorné disciplině-Havel svojí pitomostí,Klaus posmíváním se fyzoikratům.Naši vlast vedli a vedou blbci zleva i zprava!

3 hlasy

Nutno poznamenat,že tak činí dokonce i soudobí zemědělci od termínu přijetí nás do EU chramstáním dotací,které dávno zničily hospodářství všech států EU.

1 hlas

presne tak a "chramstanim" dotaci pokracuje (spis sam si zavedl a prosadil) soudruh Bures. Pestuje se kukurice ktera nemiri na cesky talir, ale miri do bio-spaloven a pak platime teplo i v paraku ktery je ted pres den uz nekolik mesicu. Nebo dotovana repka ktera stejne skonci jako bio-primes v motorech. Dusledek je ze ornice je v nenavratnu. A kurovec jak by smet. Bures jeste pred 6ti lety nemel nic spolecnyho s lesama a ted je nejvetsi tezar v CR a tim ze ON musi vyhrat ve verejne zakazce, ktera se opakuje tak dlouho nez ji vyhraje on, tak to trva klidne dva tri mesice a kurovec se mnozi a mnozi. Dusledek Buresova mamonu je sucho a lesy bez jehlicnanu do tri let. = Poust uprostred €vropy

0 hlasů

Důsledek vládnutí dementního šulina vylhaného čuráckého slizkého slepičího estebáka Havla bylo vykradení krámů a zůstalo nám tu po špině křivé a zrůdě orangutaní z charty sraní a chcaní retardovaného šulina žabiho jen zaplatit plazmu 20 miliard a další kauzy se objeví jako H-system další šulinovo dítě nebo OKD za 7 miliard ,které po orangutaní špině zůstalo. Ano elity zlodějské a dobytčí nam tu zanechali vizitku! A po šulinovi tu největší ano kriminálník s knírem posranec a koko a vymaštěnec a 2 biliony šmejd odporný fekální kolaborant primitiv a nula vylhana estebácká!

2 hlasy

O K A M Ž I T Ě zrušit dovoz všeho z Pšonského Chazariátu Pospoliteho, neboť ten prašivý kolaborantský a zákeřný klerofašistický stát tráví půlku Evropy svým jedovatým žrádlem ze zdechlin z kafilérek a 10x překročené dovolené hodnoty pesticidů....konzumací čehokoliv pšonského se vystavujete mnohonásobné pravděpodobnosti propuknutí rakoviny a ostatních civilizačních nemocí...tfuj, smrad a cholera, to je všechno pšonské!!! Bojkot!!!

0 hlasů

Radsi si dam polskej pikok nez buresovu bezmasou sracku ocejchovanou cesky vyrobek, ale stejne s polskyho "mozna" masa.

0 hlasů

VYJIMKOU je polski wyrob spyrytus.uz neni k mani.96%!

0 hlasů

neblbni...

0 hlasů

Sobotkův první náměstek na ministerstvu financí objevil Ameriku.

4 hlasy

Prouza byl vždy socanský pablb.

2 hlasy

Systém vládnoucí v EU umožňuje muslimským teroristům získat studentská víza a umožňuje jim v klidu připravovat další teroristické útoky + VIDEO

Proč mě to nepřekvapuje a proč mě vůbec nepřekvapuje, že se tato informace zásadním způsobem neprobírá v manistreamových mediích? Kolik takových "studentů" nebezpečná eurounijní pravidla dopravila do Evropy?

Kde je informace o tom, že se přezkoumávají všechna víza vydaná “studentům” ze zemí jako je Sýrie, Afghanistán, Pakistán, Libye? Kolik jich vlastně v zemích EU “studuje”? Kontroluje někdo jestli vůbec studují?

Je xenofobní se ptát?

Nebo si zase v typicky eurounijním stylu počkáme, až nám nějaký ten “student” opět dá důvod k tomu abychom se semkli?

https://ceskoaktualne.cz/2020/05/video/system-vladnouci-v-eu-umoznuje-muslimskym-teroristum-ziskat-studentska-viza-a-umoznuje-jim-v-klidu-pripravovat-dalsi-teroristicke-utoky-video/

CZEXIT

4 hlasy

SOVĚTSKÁ (EVROPSKÁ) UNIE V AKCI:

Belgický premiér pohrozil Česku: Změňte postoj k migraci nebo vás vyloučíme ze Schengenu

Na summitu lídři unijních zemí nenašli společnou řeč ohledně reformy azylového systému. Během jednání znovu zazněla slova o pokrytectví zemí, které přijímají finanční prostředky z EU a využívají výhod schengenského prostoru, ale odmítají se solidarizovat se státy, jež na migrační krizi nejvíce trpí.

„Není možné, aby některé země považovaly EU za bankomat, ze kterého mohou dostávat podporu na svůj hospodářský rozvoj, ale zároveň odmítali princip solidarity v otázce migrace,” pálil ostrými belgický premiér Charles Michel.

Belgický premiér v pátek státy visegrádské čtyřky vůbec nešetřil. Došlo i k vyhrožování, že pokud nezmění svůj postoj k migraci, čeká je možná i vyloučení ze Schengenském prostoru.

„Tím, že tvrdohlavě, opakovaně a systematicky odmítají prokázat aspoň minimální solidaritu, otevírají automaticky politickou debatu o schengenském prostoru, ve skutečnosti právě otevírají (otázku) jejich vlastního setrvání v schengenském prostoru,” řekl.

Jak uvedl belgický politik, jeho postoj podporuje stále více a více lidí u jednacího stolu.

Premiér Andrej Babiš, který se jednání zúčastnil, však takové výhružky označil za nesmyslné. „Ta diskuse byla velice vypjatá a já jsem během ní uvedl, že návrhy jsou pro nás nepřijatelné,” uvedl.

„Podle nás je řešení migrační krize mimoevropské. Je to o dohodě s tranzitními státy a o Marshallově plánu pro africké státy,” prohlásil Babiš na tiskovém brífinku. Článek vyšel v roce 2018.

A JÁ ŘÍKÁM - VYLOUČIT NÁS NEJEN Z SCHENGENU, ALE Z CELÉ TÉ VYVRAŽĎOVACÍ SMEČKY EU!!!!!
VČERA UŽ BYLO POZDĚ!!!!!

CZEXIT

https://ceskoaktualne.cz/2020/05/zpravy-z-domova/belgicky-premier-pohrozil-cesku-zmente-postoj-k-migraci-nebo-vas-vyloucime-ze-schengenu/

8 hlasů

Nemusí se nám to líbit, ale základem je to, co je v článku zmíněno spíše okrajově. Tedy dotace. Pokud je někde pěstování něčeho dotováno a tím se stává "levným" je tím samozřejmě pěstování stejné komodity jinde problematické, protože tam dotace není. To je zákledem problému. Pokud někdo a je jedno zda EU nebo konkrétní země, svým zemědělcům dá dotace na pěstování třeba prasat, pak i když vyrábí za stejnou cenu jako u nás, ta dotace sníží jejich výrobní náklady a oni mohou prodávat levněji. A samozřejmě, kdo si koupí maso dráž? Tím se pak prosazují dotované produkty (jedno jestli maso nebo něco jiného) a ty nedotované, tedy naše. V normální ekonomice se to řeší clem na cizí výrobky, což ale v EU nelze. Takže jediné co lze je přestat do EU platit desátek (i z našich peněz se platí dotace) a začít se o sebe starat sami bez "ochrany" EU. Těm co berou dotace třeba na řepku se to nemusí líbit ale ti mi mohou políbit konec zažívacího traktu.

3 hlasy

Zní to logicky, jenže právě dotace na výrobu, která se jinak nevyplatí, je způsob, jak být soběstačný. Takže?
Berete Evropu jako celek, když jde byznys, ale uvažujete nacionálně, kdyz jde potřebu.

0 hlasů

to /dotace/ nam ovsem bylo znamo jeste pred tim,nez jsme do evropy lezli.zvlast o franticich.

1 hlas

to bezte rict bolsevickymu kadru telickovi.
on prece tu potravinovou nesobestacnost vyjednal :-)))))

4 hlasy

Prouza na Hrad!! Pýcha kancléř!! Na tohle mohli přijít jen skuteční géniové myslící na blaho národa.

2 hlasy

Pokud se míra zaměstnanosti v ČR vrátí razdva k tomu jak před několika měsíci docela plná zaměstnanost, tak odkud se na zmíněné chce mít pracovní sílu? Z Bulharska, Rumunska, a Ukrajiny, u kterých se většině EU vlastně poněkud "hodí" když jsou poměrně chudí, aby se odtamtud mělo sezónní pracovníky?

1 hlas

A co to napsat česky, ty mongole?

1 hlas

Now a cybersecurity company in Israel has identified Aria-body as a weapon wielded by a group of hackers, called Naikon, that has previously been traced to the Chinese military. And it was used against far more targets than the office of Mark McGowan, the premier of Western Australia, according to the company, Check Point Software Technologies....takhle Barane? A svoji ovci jsi už našrouboval kolibříka pod zabobkovaný chundeláč? :)

0 hlasů

Má pravdu až začne třeba nedostatek potravin ve světě, tak nebudeme na tom zle pokud se nenajdou chytráci a vláda nebude činná, aby to naše prodali. V roce 1989 jsme byli polně soběstační a naopak jsme vyváželi velké množství cukru, masa, obilovin atd.
TO ŽE DNES JSME NA 35 AŽ 45 % SOBĚSTAČNOSTI, JE DÍLO MINULÝCH VLÁD A HLAVNĚ KLAUSE A ZEMANA TO JEST ODS, ČSSD, KDU A TOP09 tyto strany jsou viny a taktéž neměli čas se postarat o dostatek vody, jelikož museli krást a rozprodávat naší zemi, či jen tak darovat zadarmo pro svá koryta a tučná konta v zahraničí.
Bohužel máme na tom i svůj podíl viny, volili jsme je pořád dokola a oni nás podváděli a okrádali.
Je načase jim to spočítat a už je nevolit a naopak změnit systém Parlamentní politiky ( ta nás zradila) a nastavit Přímou demokracii se vším všudy a převzít vládu a s politiků udělat sluhy. Navíc bych trestal ty co to zavinili.

3 hlasy

Hlavně ementního šulina slizkého vylhaného čuráckého slepičího Havla! Atěch jeho pohunku z charty chcaní do díry a sraní šulina orangutaního a zrůdy ,která se svými Kubáty a Luxem to rozkradli a dálle Františkem Chvalovským a Radovanem Krejčířem v Drnovickém zázraku ,kde byl i Vladimir Gottwald hlav zázraku a spolu dementním šulinem hlavni jenž za to nesou zodpovědnost!

4 hlasy

souhlas s prouzou.veprove muzeme klidne i VYVAZET.chceme navrat Ceskych potravin,zakazanych komisi eu.

3 hlasy

Toho co EU zakázala moc není. Problém je v tom, že jinde jsou mnohé výrobky potravinářství dotované (i z našich odvodů) a tím levnější než naše výroba. Pak si i vy kupujete jablka třeba z Francie, když ta česká jsou dražší. Bohužel systém dotací je mnohem zákeřnější než nějaké zákazy. A díky tomu že jsme v EU nelze uplatnit standardní řešení, tedy cla.

0 hlasů

ceska jsou drazsi jen v obchode, jinak by je nikdo nekoupil v zahranici. problem je v tom ze nase potraviny miri hlavne na export a pak ty nase v zahranici koupite levneji nez u nas

1 hlas

Můj švára pracuje v jednom velkém moravském ZD. Prý zrušili pěstování cukrovky, ovocné sady, chov prasat a omezili hovězí. Ptám se a co vlastně děláte? EU nám dala dotace na vybudování bioplynové stanice, takže na polích pěstujeme rychlerostoucí materiál do té bioplynky. Jenže na to nemáme žádné odběratele a aby se alespoň něco udalo, jedou nám radiátory na plné obrátky i v létě... A to je ta EU-perestrojka...

6 hlasů

Družstva byly bohužel vykradeny po roce 1990 jistým Kubátem a pravá ruka dementního šulina Havla zrůdy zlodějské a čurácké a s podporou Josefa Luxe a dvojce František Chvalovský Satrapa a Radovan Krejčíř drnovický zázrak! a zlolo z nich jen torzo!

5 hlasů

To se ale preci nebude libi bolsevicke EU, ktera nasi sobestacnost pomalicku polehoucku zrusila.

3 hlasy

Přesně tak a byli jsme zemědělská velmoc a ted nám sem Polsko valí ty své šmejdy nejedlé! A nebo brambory byly Vysočině a nyní ty nechutné až z Řecka či albanie nebo od skopčaků ty hnusné. A že jsou ted banany na to nebylo potřeba ani dementního šulina Havla slizkého a vylhaného estebáka slepičího odporného koko a orangutaní zrůdu s myšlením psa!

5 hlasů
Časopis Týden

Předplaťte si časopis Týden

V čísle 17/2020 najdete >
Týden

Sedmička

Exkluziv

Interview

Sedmička křížovky

Sedmička křížovky XXL

Sedmička Naše životy

Týden Historie

TV Barrandov

Kino Barrandov

Barrandov Krimi

Barrandov News


Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie. Více informací najdete ZDE.