Závěr auditu
Česko má vrátit z dotací pro Agrofert stamiliony korun

03.12.2019 16:05 Aktualizováno 03.12. 18:52

Česko má podle auditu Evropské komise (EK), který se zabýval střetem zájmů premiéra Andreje Babiše (ANO), přijít o velkou část unijních dotací přidělených holdingu Agrofert. Závěr auditu citoval Deník N, který nejprve psal o ztrátě 451 milionů korun, později o ztrátě stamilionů korun.

Zpět na článek

Nejdiskutovanější názory

 • aztek polni (4 hlasy) 03.12.2019 18:34

  Já bych nechal ten Diak Humen zaplatit Kalouskovi a špině Havlově a...

 • Jan Mladek (4 hlasy) 03.12.2019 18:37

  Nova nas stala 10 miliard, Diag Human nas bude stat 10miliard. Tohle...

 • Vlastimil Styblo (4 hlasy) 03.12.2019 18:26

  Pokud dojde ke kolizi práva českého a evropského, je samozřejmě...

 • Zdeněk Šmerda (4 hlasy) 03.12.2019 17:36

  Auditní zprávu EK považují evrop. auditoři a právníci za závěrečnou, ...

 • Vlastimil Styblo (3 hlasy) 04.12.2019 05:36

  Jo, po všech těch průšvizích si přemoudřelí Češi zvolí za premiéra...

Vložte nový příspěvek

Pro přidání vlastního názoru musíte být přihlášen.

Přihlášení | Registrace

Diskuzní příspěvky

Někdo dole mele o nadřazenosti práva EU, nad právem národním. Sice to neplatí vždy (např. u ústavních zákonů). Ale nevzpomínám si na to, že když opozice protlačila Kaldův zákon "LEX Babiš", že by do toho soud EU hodil vidle. Že je to v rozporu s legislativou Brusele (jako prde...). Že zežraný Kalda napsal_cypoviny! Tak podle toho v regulích zákona dal Babiš svůj miliardový majetek do "svěřeneckých fondů". V jeho případě by mu zřejmě nepomohlo i kdyby Agrofert místo svého platu vrazil na charitu, a jeho žena tam dělala "vojína" nebo ještě lépe jen brance.

0 hlasů


Kvůli tradičním demokratickým stranám ČR vrátila Evropské unii už 30,6 miliardy korun, protože špatně spravovaly, rozumějte rozkrádaly, evropské fondy.

1 hlas

Hlavně chtějí zpátky k veslu protože chtějí dále odklánět.

0 hlasů

Přečtěte si: https://www.knihydobrovsky.cz/boss-babis-41465691 😍

1 hlas

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/tousty-hnojiva-nebo-susarny-audit-o-babisovi-zpochybnuje-projekty-za-miliardu-83970?dop-ab-variant=100&seq-no=1&source=hp&utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=z-boxiku&utm_campaign=null

1 hlas

To je k smích. Praha zkoumá, co by jí hrozilo za zveřejnění auditu. Kde je najednou jejich hrdinství, kdy vyzývali ostatní k okamžitému zveřejnění. Najednou mají z dodržování zákonů lepkavo v džínách přestože si šlukli.

2 hlasy

https://www.barrandov.tv/rubriky/zpravy/domaci/audit-ek-cesko-prijde-o-stovky-milionu_4996.html

1 hlas

Tož jak by řekl klasik: " Je to všecko volajaké čudné..." "Slavná" opozice už vsadila všecko totok na "jednu kartu"... Sú to hňupi, hotové, vyřízené...!!!

0 hlasů

Jooo... vláda posílá pomalu co 3 měsíce stovky milionů z našich daní do afriky kobylkám, prej jako "humanitární gesto" a to nikomu nevadí, všeci drží hubu. Nikdo neví co se s těmi penězi děje, ale v pořádku, to jde přece čmoudům.
Solární baroni a kalouskovci okrádají stát o mnohem více než nějakých 400 mega a nikdo nic neřeší!!!
A tady se bude řešit pár drobných???
Podívejte se, kolik ti šašci ve vládě posílají politickým neziskovkám!!!! A všichni drží pysk!!!
A tady se bude ječet kvůli pár drobným?
EUrosvaz je nasraný,. že nechceme jejich milované muslimácké sarančata, o ničem jiném to není.
CZEXIT

2 hlasy

Jo, bohužel, až na ten poslední odstaveček máte recht. Pak už si zase domýšlíte co chcete domýšlet.

0 hlasů

Je to jedna z možností reakce EK, jak víme tak ani v EU nejsou bozi.

0 hlasů

Babiš čerpá z dotací víc než miliardu ročně, přibližně 5X tolik vydělává na ohnutých zákonech - třeba tom, že musíme přidávat biosložku do paliv. A vyplatí se pěstovat nesmyslně řepku.Narovnání podnikatelského prostředí by bylo, kdyby vrátil všechny dotace, které kdy vzal a všechny peníze, které takto vydělal. Včetně úroků. Jedná se o stovky miliard. Když po něm chce někdo 220 milionů, je to výsměch. Obzvlášť, když to nechce ani po něm. EU mu v jeho zhoubném řemesle dlouhodobě pomáhá a tohle bububu je nepodstatná drobnost. Nebýt všech těch dotací a ohnutých nařízení, nikdy by nezískal takovou moc, nemohl si koupit novináře ani zastrašit protivníky. Mávat na demonstraci proti němu vlajkou EU je nesmysl.

2 hlasy

Když ale Češi tohle nikdy nepochopí.

1 hlas

Ale vždyť se jedná jenom o pár drobných,jak říkal starý kocour.Kdo by si s tím lámal hlavu.

0 hlasů

Už by se měl Babiš pořádně nas-rat a s těma šmejdama z debi.lbloku a smažkama udělá rázný konec. Pokud se tak nestane, nikdy od nich nebude mít pokoj. Tak Babiši na nic nečekej a koukej makat.

1 hlas

Alespoň ty vulgarity pište česky!

2 hlasy

Že okrádá i vás, vám asi v žádném případě nedochází, co? Nedochází, já vím.

3 hlasy

Mělo by?Vždyť si ho zvolili a stojí za ním v jednom šiku.

0 hlasů

Stýblo nemel kokotiny, kradú všici a Babiš jim jen totok trocha "přivřel kohút"...

2 hlasy

Chcete najít dívku na jednu noc? Vítejte - www.GetMeets.com

1 hlas

nekonečne blitky prazskych chvilkařu-nikdo je nezvolil a za podpory udavacu z TOPKDUPIRATU schopneho premiera zlikviduji

2 hlasy

Všehoschopného premiéra nezlikvidují, nebojte nic, vy zloději tady máte totiž ještě příliš moci.

2 hlasy

Stýblo,odpověz:jak ten Babiš ty dotáce krade?Jak von na to jde?Vagonový holohlavý knecht v Bruseli práská jako donašeči gestapu,ale jak von to ten Babiš dělá?Víš to,nebo plkáš kraviny?

0 hlasů

To tady blábolí stále, ale ještě jak Babiš krade tak tady nic nenapsal (možná bych chytil nějaký mustr). "-))

0 hlasů

"má nadále přímý zájem na úspěchu firmy." V tom případě je ve světě nějaký politik, který by neměl zájem na úspěchu své i bývalé firmy. Zpravidla to bývá srdeční záležitost.Dokonce se dá předpokládat i podobný vztah i u zaměstnanců. Ale tohle nemusela Ek vůbec ventilovat.

2 hlasy

Nátlak Českých bonzáků na EU, aby potrestala Česko slaví úspěch.

1 hlas

Ani Rudé právo by to nenapsalo lépe!

3 hlasy

Hm., tak havloidní stoky jako Forum24, Deník N, Reflex a pod. to asi nepíší. Ba dokonce ani ten ruzyňský bagážista z Aktuálně.cz :-)

0 hlasů

Neslaví a slavit nebude, takoví blbci jako vy to tomu Babišovi ochotně cvaknou ze svého, nic nebojte! A on nadělá další kopance.

3 hlasy

Babiš je borec - umí i na Slovensku. Duslo Šaľa má rekordní zisk a přitom dotace formou daňových úlev. Okolnosti udělení dotace však vyvolávají polemiky. Po několikaměsíčním lobbování podporu pro Duslo schválil koncem roku 2014 nový ministr hospodářství Pavol Pavlis, který před nástupem do funkce podnikal ve více firmách s Andrejem Babišem. Učinil tak jen pár dní po tom, co z postu ministra Fico odvolal jeho předchůdce Tomáše Malatinského, který dotaci pro Duslo odmítal. Jisté pochybnosti vzbudil i proces schvalování. Probíhal potichu a nebýt upozornění médií, o rekordní státní pomoci by nemusel nikdo nic vědět. Vládní strana Smer SD dokonce schválila legislativní úpravu, která ji povolila věc projednat jen na vládní úrovni bez diskuze v parlamentu.
Další fakta: V roce 2014 se do Česka dostala zpráva německé finanční správy, která upozorňuje na čachry s krácením daní. Na Čapím hnízdě totiž (dle faktur) inzerovaly i německé firmy z Babišova holdingu. Jenže na ministerstvu financí, jehož podřízené berní úřady měly konat, tehdy seděl jako ministr právě Babiš.
Babiš coby min. financí poskytl Agrofertu - neboli sobě daňové úlevy celkem přes 2 miliardy korun. Zlodějna? Nikoli, ale střet zájmů... Pro srovnání: 2 miliardy, to je 5% deficitu státního rozpočtu dle plánu na příští rok. Taky se cena Agrofertu za jeho ministrování zdvojnásobila!
Čerpání dotací EU - teprve vyjde najevo konkrétní částka, získaná podvodem a nejde jen o Čapí hnízdo.
Dále, nemálo polí z majetku státu Babiš nakoupil přes bílé koně - svoje příbuzné - další podvod.
Kritické hlasy už i zevnitř ANO:
"V ANO se hodnotí především loajalita, ne skutečná práce, říká europoslankyně Maxová".
Loajalita v praxi – 3 příklady (špička ledovce):
Taťána Malá, po vstupu do ANO dvakrát poskytla hnutí sponzorský dar, čímž si koupila volitelné místo na kandidátce a dostala se se do parlamentu, kde v době hlasování o zbavení imunity Babiše pronesla:
„O vině a trestu rozhoduje soud. To rozhodně. Jen se ale pojďme bavit o tom, zda je opravdu nutné, aby ten soud rozhodoval teď. Co brání tomu, aby se řešení té kauzy posunulo o čtyři roky, nebo prostě do doby, než budou nové volby? Co se stane?“
Za odměnu křeslo ministra spravedlnosti…Mimo jiné plagiátorka diplomky na téma králičí bobky...
Ten Petr, co Prahu fakt nakopne, jak plácal Babiš, tak ten hnutí poskytl dar v maximální možné výši dle zákona, načež ač nečlen hnutí za ANO kandidoval na primátora Prahy.
Ditu Protopopovou jmenoval Babišův kabinet do funkce tajemnice vládní rady pro duševní zdraví navzdory tomu, že dosud neskončilo vyšetřování pobytu premiérova syna na okupovaném Krymu.
Co je podstatné – znovu se ukazuje, že se Andrej Babiš nikdy neměl stát předsedou vlády, dokonce se ani neměl přiblížit k žádné exekutivní funkci.
Babiš - pro sebe daňové úlevy a dotace - a třeba i pro lékaře EET. ANO, bude se mít líp

2 hlasy

A co třeba podnik Chemapol Grup jenž vedl jistý Václav Junek a pravá ruka soudruha demenního špiny Havla. Aco danové uniky z let 1993 až 1996 kdy policii vedl další jistá Ruml a pravou Jiřího Křižana jenž kryly pašovaní ropy a dalších produktů přes Chemapol Grup. A dále bral úvěry přes českou spořitelnu jenž přivedl skoro na buben. A stejně tak i fond Trend dítě špiny rezavé a Kocába a Horáčka. Pak tu máme i drnovickou kliku narezlá špina s Radovanem Krejčířem a Františkem Chvalovským jenž jsi brala u bank půjčky a nevracela to k nákupům zemědělským podniků, K nim ještě patřící jistý Kubát pravá ruka dementního Havla a i bratr Lux jako ministr a snim podvody s půdou a vykradené zemědělské podniky. Do toho ještě kauzy H-systému a máme podvodníky za nimž stojí 2 biliony ukradených peněz. Není to málo na špinu rezavou a ostuda chudák a podvodník byt s ním v tom je i zabitý František Mrázek a zavřený Radovan Krejčíř či Kocáb další zlodějská figurka. A nezapomínejme ani na OKD ,kde špina lidská je taky s Bakalou a tam je jedna miliarda...

2 hlasy

Neustále plácáš nehorázný pitomosti. Např. s fondem Trend neměl Horáček nic společného, Trend založil Kocáb spolu s Kratochvílem. Fond posléze prodali a k tunelování došlo až posléze. Mimochodem, Trend vytuneloval nějaký rusák, nikoliv Kocáb s Horáčkem...

1 hlas

Hemenex, ti dva čímani spíše prodali prázdnou skořapku.

0 hlasů

Plácání nehorázných pitomostí - nic než standard petrohradských trollů, co navíc mají zmatek v časové posloupnosti i personálním obsazení různých kauz.

0 hlasů

Spíše Tvojich o tom jk neměl být babiš premierem a kdo měl být největší zloděj Kalousek nebo Fiala jenž mají na svědomí 35 miliard co by ukradnuty nebo Výborný jehož fotr s Kalouskem vykradli vojáky a nebo bratr Lux další zloděj či Šimonovský. Kýbl studené vody na hlavu na probrání soudruhu! A to ještě nepočítám ničemu století soudruha dementního Havla alias Karla Sabinu žabu práskačku u níchž pamatuji ty jeho křivárny a tys byl někde jenště na čekané...

0 hlasů

Spíše ty a proč by nebyl člen když ho zakládal. Mimochodem ho nevytuneloval Rus ale tato dvojce a i tu policie šetřila soudruhu a né jednou. Kolik Ti 10....

1 hlas

Jo, ale téma je Babiš, ne Havel. Až bude Havel, bude Havel.

3 hlasy

Ten podvodník byl asi nejhorší a tak nechci aby jeho škodlivá činnost zanikla kriminálníka narezlého...

0 hlasů

No když bude koza dojit krev, tak Babiš bouchne Čapí hnízdo a Kostelecké uzeniny, a ten bonzáckej pirátskej xindl utře_hubu. Včetně wagonu knechtů.

3 hlasy

A nebo to dopadne: Prestante nas uz sr4t s nasimi milouckymi (cti zasr4nymi) cmoudy a my to stahneme. czEXITeuNATOnow !!!

2 hlasy

No tak vás, sedm zdejších frustrátů vystupujícími pod dvaašedesáti nicky, je možná rádo, kdy stačí stáhnout trenky před vyměšováním nebo předkožku při hygieně. Jinak vy nic nikdy stahovat nebudete, o to strach nikdo nemá.

3 hlasy

Hm., a co a tobě těm cca těm 3_údům brání aby jste si taky udělali několik nicků ( když to údajně adminovi nevadí). A ty by jsi si místo toho pindání v půl šesté ráno měl taky raději seškrábnout "sejra". Aby se po tobě slimačky v Teplicích_blbě nekoukaly.

0 hlasů

Pristup a poklekni.

0 hlasů

Nova nas stala 10 miliard, Diag Human nas bude stat 10miliard. Tohle je prd v mori. To bych jim nechal i nejaky dysko.

4 hlasy

Jo, po všech těch průšvizích si přemoudřelí Češi zvolí za premiéra obrzloděje, to už je intelektuální výron jako stehno. Ale zase je tu stálá legrace.

3 hlasy

To bude 20 miliard a vše jde o děti soudruha dementního Havla.Televize nova to byl Fedor Gál bratr dementní špiny a poradce a Nomura to bylo zase dílo soudruha dlouhého a ODA ,která držela basu ve všech zlodějnách s dementní špinou a duem Kocáb Horáček...

2 hlasy

Pokud dojde ke kolizi práva českého a evropského, je samozřejmě nadřazené právo evropské. Obráceně to totiž nejde, to by totiž ihned dopadlo tak, že by si státy nabraly dotace na svoje vlastní zákony, které by znemožnily jejich vracení. Jestliže chceme být krmeni jako kachny před hodama, musíme přijmout nějaká pravidla krmiče, ne ten krmič naše.
Takže Lex Babiš, aneb zákon o střetu zájmů, Babiš považuje za dodržený, jenže, jak píše EK, stále má vliv na svoji firmu, stále je tam kápo di tutti no a to je samozřejmě nepřijatelné: takový frajer ví, co se bude kde dít se zákony a dalšími věcmi dříve než se to děje, to se to pak podníká... Nerovná soutěž jako stehno.
To, že Andrejko tvrdí, že firmu dal do svěřeneckých fondů je OK, ale zřejmě nepochopil, že ji nemůže nijak dále ovlivňovat ani vlastnit. Tedy nepochopil: on to chápe dobře, ale on má už dnes takový pocit beztrestnosti, že všechno už vnímá jako křivdu. Klasika růst asociála v kriminálním prostředí.
Problém je, že proti němu stojí naprosto stejní šíbři, takže odvolat Babiše bude sice fajn, ale na hradě nebo v premiérském křesle nebude ani potom nic, s čím bych si chtěl aspoň já podávat ruku. Tady zlodějská chamraď chrání svého arcizloděje Andrejka, ale to je běžné chování.

4 hlasy

Woe zase plácáš chujoviny. Zákon LEX Babiš Kradouska a té smečky z demožumpy byl přijat již v době našeho čl.v EU. A kdyby s tím ten bruselský xindl měl problémy, tak to těm_zmetkům co to prohlasovali v PS hodí na_palici! Event. by se to soudilo u Evropského soudu. Jako ten zákon o Zbraních a střelivu. Babiš se podle něho zachoval. A že ten xindl narychlo vypotil právní zmetek proti Babišovi, tak mají smůlu.

0 hlasů

Vlastíku, jsi tupý, probruselský, sluníčkářský a havlojední tupý idiot.
"Pokud dojde ke kolizi práva českého a evropského, je samozřejmě nadřazené právo evropské." - tvl, pomalu se každým dnem projevuje víc a víc, kdo je jeho chlebodárce...
Takové parazity dřív deportovali tam, kde si to zaslouží.
V tomto případě bych mu přidělil byt v EU - v Malmo.
Tam by chlapeček okusil multkulti a "evropské právo" v akci. Vlastizrádnej de.bile.
CZEXIT

1 hlas

Františku, ale no tak! I vy kujóne! Ta hlubokost Vaší myšlenky mě fakt zaujala! Že vám udělám bububu migrošek?
Františku, dojeďte se mnou zatočit, prosím prosím!

Františku: když jsme do EU lezli, věděli jsme, že evropské právo je nadřazeno právům národním při vzájemném kolizi. Proč já jsem idiot, když to nemůžete pochopit vy? Proč jsem Havloidní, když Havla nesnáším? Proč jsem probruselský, když mám proti byrokracii Bruselu milion výhrad? Jo a sluníčkářský? Odkdy se rasistovi říká sluníčkář? Františku, Františku! Ani to udávání vám nešlo.

2 hlasy

To že nesnášíš Havla o tobě taky dost vypovídá...

0 hlasů

Asi tak jako o "fans" toho zrzavýho blábola z Hrádečku!

0 hlasů

Idealni cas se na celou EU vysr4t, usetri nam to mnoho problemu do budoucna. czEXITeuNATOnow !!!

1 hlas

Doktore,to je výborný nápad.Malá zem uprostřed Evropy,téměř bez průmyslu(to,co tu je by brzy odešlo jinam),bez prostředků a bez peněz,kolem dokola plot s ostnatým drátem,protože hranice nebude mít kdo hlídat oslaví svobodu bez EU,rozkrade co tu zbylo,a s holým zadkem pak bude žebrat v Brudelu o humanitární pomoc.Vzhůru ke světlým zítřkům!Pokud vám můžu radit,dokud to ještě jde,objednejte si fíkové listy,do něčeho se odívat přece jen musíme.

0 hlasů

No a jak fungují taková jednoduchá řešení vám ve vašem životě? Zpřetrhat vazby se svými sousedy, to se nejeví ale vůbec jako výborný nápad, to se jeví jako píííčovina nějakého frustráta. Mimo toho, z toho nic nebude, věřte tomu. EU doplatí na Euro, kde se dělají místo ekonomiky kompromisy mezi výkonným Německem a línými Řeky a Taliány.

0 hlasů

Auditní zprávu EK považují evrop. auditoři a právníci za závěrečnou,
neboť se tím už nechtějí dále zabývat, ani dříve moc zabývat nechtěli.
Musí se ale nechat právo na obhajobu jak Babiše, tak i Česka, čemuž
Piráti, TI i demoblok není zrovna nakloněn. Babiš by měl přijmout
pochybení, podřídit se hlavnímu cíli tj. odstoupit. U opozičních stran
je to jejich jediný politický záměr, u Ondráčka z TI osobní zášť vůči
Babišovi za kritiku. Za prospěšnější zákon o hmotné odpovědnosti
politiků a úředníků ale nebojují, natož napravovat horší zrůdnosti.
Nyní se bude zkoumat oprávněnost doporučení EK, postavení čes.
a evrop. práva, půjde už o peníze, dotace pro všechny zemědělce a
„konečné řešení“ Babiše a jeho hnutí ANO. To vše, aby se opoziční
strany, jejich méně schopní politici,více prosadili.O zájmy Česka už
tak nejde. Piráti podali další trestní oznámení, že Agrofert zase dostal
nárokové dotace. Jejich zásluhou už Česko přišlo o 30 miliard a má
být hůř,vrácení 451 miliard. Zřizují vedle senátní i parlamentní komisi.
Problém Babiš stále přednostně nastolují, před důležitějšími věcmi.
Ani úředníci v EK nejsou dokonalí a podléhají nátlaku oznamovatelů
a její evropské frakci. EK je z toho zoufalá i znechucena. Už tak EK
řeší závažnější problémy i mnoha jiných osob a států v EU Proč jen
ten český Babiš musel jít i do politiky a proč si jej čeští občané volí ?
Jako velký podnikatel riskovat střet zájmu, jako každý podnikatel.
Proč jen z Česka tamní Piráti, pobočka TI a jiní musí tak silně prudit ?
Nemají to v Bruselu s Českem lehké, nezbaví se problému tak snadno.
Přitom to mohl tak šikovně vyřešit český zákon „Lex Babiš“. Ach jo.4 hlasy

Já bych těch 451 milionů rozdělil, at je platí ti, co nevolili Babiše.

3 hlasy

Tak to máš teda smůlu,zaplatíme všichni.

1 hlas

Já bych nechal ten Diak Humen zaplatit Kalouskovi a špině Havlově a Veškrně ,aby to normální lidi nemuseli za špinu narezlou zase hradit a tady pujde o 20 miliard a budem chudí...

4 hlasy

Kdy byste nechal ten Diag Human zaplatit? Kdbyste měl nějaký vliv, ale vy ho:_
a) nemáte,
b) nikdy mít nebudete
c) při volbách se necháte pořád dokola ošidit a proto vliv nemáte.
Takže zbývá co? Prudit na diskusi. Marné...

3 hlasy

Taky by ještě mohl ze zoufalství skočit do Macochy, spolu s Kocourkem, to by vyřešilo hodně...

0 hlasů
Časopis Týden

Předplaťte si časopis Týden

V čísle 14/2020 najdete >
Týden

Sedmička

Exkluziv

Interview

Sedmička křížovky

Sedmička křížovky XXL

Sedmička Naše životy

Týden Historie

TV Barrandov

Kino Barrandov

Barrandov Krimi

Barrandov News


Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie. Více informací najdete ZDE.