Český skialpinista přežil 200metrový pád ve Vysokých Tatrách

Domácí
26. 3. 2017 13:12
Skialpinista pád přežil (ilustrační foto).
Skialpinista pád přežil (ilustrační foto).

Český skialpinista přežil asi 200 metrů dlouhý pád ve Vysokých Tatrách na Slovensku. Informovala o tom slovenská horská služba, která zraněnému muži v sobotu večer pomáhala.

Třiasedmdesátiletý muž spadl při lyžování ve žlebu z hory Vysoká v nejvyšším pohoří Slovenska. Během pádu utrpěl četná poranění nohou, žeber, páteře a hlavy, krátce byl také v bezvědomí.

Nehodu nahlásili horské službě dva kolegové zraněného skialpinisty. Horští záchranáři po příchodu na místo poskytli muži nevyhnutelnou zdravotní péči a vyprostili jej z exponovaného terénu. Muž byl následně sanitkou převezen do nemocnice. Záchranná akce skončila brzy ráno.

V pátek zemřel v Nízkých Tatrách český lyžař, který zkolaboval v bufetu v lyžařském středisku Jasná a kterého přivolaní záchranáři již nedokázali oživit.

Autor: ČTK Foto: Autor/Depositphotos , marvlc

Další čtení

ilustrační foto

V Českých Budějovicích zahynul hasič, utopil se při výcviku na vodním kanále

Domácí
18. 6. 2026
ilustrační foto

Praha 7 chce odebírat přebytky elektřiny z fotovoltaiky od svých obyvatel

Domácí
17. 6. 2026
Streetartový umělec Dmitrij Proškin známý pod přezdívkou Chemis pracuje v Jablonci na velkém muralu v blízkosti jablonecké radnice.

Jablonec nad Nisou zdobí nové velkoplošné malby, zapojila se i místní mládež

Domácí
17. 6. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ