Požadavek, aby Senát nepřipustil plošné výjimky z registru smluv pro státní a městské firmy, dominoval úternímu happeningu, který poblíž sídel Parlamentu uspořádalo sdružení Rekonstrukce státu. Odpovídalo tomu i hlavní heslo: "Chceme vidět, kam jdou naše peníze". Horní komora bude o podobě zveřejňování smluv v jejich internetovém registru rozhodovat ve středu.
Organizátoři několika desítkám příchozích rozdávali papírové brýle, které prý pomohou symbolicky odtajnit, za co je ročně utraceno 150 miliard korun z veřejných prostředků. Na brýle mohli zájemci napsat i vzkaz senátorům, které jim chce sdružení před hlasováním doručit, nebo se za zvuku bubnů přidat k protikorupčnímu tanečku. Jedním z příchozích byl i prezidentský kandidát Michal Horáček, i on se nechal ve žlutých brýlích s nápisem Kouzelné brýle odtajní 150 miliard vyfotografovat.
Oldřich Kužílek z Otevřené společnosti poukázal na to, že mnohé firmy s majetkovou účastí státu či obcí si zaplatily lobbisty, kteří měli zákonodárce přesvědčit o tom, že se na ně zákon o registru smluv vztahovat nemůže. Senátoři podle něj mají příležitost zákon, který poslanci vykostili, zase "vkostit".
Happening na Malostranském náměstí byl vyvrcholením několikatýdenní kampaně nazvané Chceme to vidět. Připojila se k němu také Česká pirátská strana. Podle jejích představitelů se ukáže, zda je Senát pojistkou, nebo jestli jsou senátoři jen poslušnými figurkami v rukou lobbistů stojících za nynějšími parlamentními stranami.
Ze tří senátních výborů, které se registrem smluv zabývaly, jen ústavně-právní výbor doporučil omezit plošné výjimky pouze na národní podnik Budějovický Budvar. Pokud by s tímto omezením horní komora souhlasila, úpravy by ještě musela potvrdit Sněmovna.