Chlapce na rallycrosu zranilo kolo uvolněné ze závodního auta

Domácí
27. 9. 2014 19:08
Na rallycrosovém závodě byl zraněn čtrnáctiletý chlapec.
Na rallycrosovém závodě byl zraněn čtrnáctiletý chlapec.

Na rallycrosovém závodě v Sedlčanech na Příbramsku byl odpoledne vážně zraněn čtrnáctiletý chlapec. Trefilo ho kolo, které se uvolnilo z jednoho ze soutěžních aut. Po pětiminutové laické resuscitaci se chlapce podařilo oživit a záchranáři jej s poraněním hrudníku přepravili do nemocnice v pražském Motole. Nehodu na místě vyšetřuje policie.

"Došlo k tomu, že u jednoho ze soutěžních aut se ulomilo kolo a zasáhlo chlapce, který tam stál ve vyhrazené zóně pro diváky," řekl policejní mluvčí Václav Tichý.

Podle mluvčí záchranky chlapce trefilo kolo do pravého boku a hlavy. "Probíhala pětiminutová laická resuscitace. Když přijela naše posádka, už byl při vědomí," řekla mluvčí středočeské záchranky Petra Effenbergerová. Záchranáři u chlapce zajistili životní funkce a přepravili jej do nemocnice v Motole.

Autor: ČTK Foto: ČTK

Další čtení

Matky, mámy a maminky dnes mají svátek, v Česku se slaví víc než sto let

Domácí
11. 5. 2025

Praha 4 chce jiné než dosud používané názvy budoucích stanic metra D

Domácí
11. 5. 2025
Připomínka poslední bitvy druhé světové války v Evropě u Slivice spojená s ukázkou bojů, 10. května 2025, Památník Slivice, Příbramsko.

Bitva u Slivice připomněla konec války, zhlédly ji tisíce lidí

Domácí
10. 5. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ